Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1Nasza patronka

Słów kilka o naszym patronie.

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

Uczniowie naszej szkoły 24.09.2019r. wzięli udział w IV Rajdzie Gwiaździstym „Nie Ma Nas w Szkole – Sprzątamy Świat”. Hasłem tegorocznej edycji było „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”, a celem kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska, promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Wszystkie klasy, wraz z nauczycielami, wędrowały szlakami miejskimi, leśnymi zbierając i segregując odpady zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Znalezione plastiki, szklane butelki, puszki dominowały wśród śmieci, ale także znaleziono pompę do wody, opony, części komputerowe, części samochodowe, narty i inne „skarby”, które powinny zostać zawiezione przez właścicieli do PSZOK.

Zakończeniem rajdu były ogniska z pieczeniem kiełbasek zakupionych przez CEE „Izerska Łąka” w ramach gminnej akcji „POSPRZĄTAJMY RAZEM NASZE MIASTO, NASZ ŚWIAT” oraz grill i zajęcia edukacyjne dla dwóch klas prowadzone przez panią Katarzynę Rzeczkowską.  

Organizatorzy, Opiekunowie i Uczestnicy IV Rajdu Gwiaździstego „Nie Ma Nas w Szkole” serdecznie dziękują za pomoc paniom: Bogusławie Franckiewicz, Janina Dering, Irenie Marciniak, Monice Sondaj, Katarzynie Rzeczkowskiej, panom: Mirosławowi Bockowi i Henrykowi Sztrumowi oraz Nadleśnictwu Świeradów.

Pin It