Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1REKRUTACJA

REKRUTACJA 2020

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

„Kochanych rodziców mam…”, tak śpiewała artystka, a my z całą energią śpiewamy chórem KOCHANYCH RODZICÓW MAMY. Na wstępie notatki, serdecznie Państwu dziękujemy za wielkie wsparcie, które otrzymaliśmy od Was w postaci takich smakowitości, że z pewnością i nasi goście, i my, prócz nowych umiejętności w spotkania projektowego zdobędą dodatkowe kilogramy (a to już wykażemy jako wartość dodaną projektu).


Od 03.02. jesteśmy zatem gospodarzami międzynarodowego projektu w ramach europejskiego programu Erasmus+ pt. „Dialogic Revolution”. Cztery drużyny (hiszpańska, rumuńska i dwie reprezentacje polskie) spotkały się w Miejskim Zespole Szkół by wspólnie bawić się, uczyć i wzajemnie poznawać.


Cudowne przedstawienie przygotowane przez uczniów pani Teresy Fierkowicz - w tym miejscu szczególne podziękowania dla pani Hanny Krzeptowskiej-Fabiś za inicjatywę i pomoc w przygotowaniach - stanowiło preludium do dalszych działań takich jak: tańce integracyjne, wielkie gry planszowe i quest (w tym miejscu zachęcamy do zwiedzania miasta zgodnie z naszą wierszowaną trasą - dziś wypróbowaną przez międzynarodowe gremium) po mieście. Pierwszy dzień zakończył się zaś na scenie „Stacji Kultura”, gdzie uczniowie klas: 3a i 8b brawurowo przedstawili dwie lokalne legendy: „O Czarcim Młynie” oraz „Świeradowskiej Żabce”.


Śmiechu było co niemiara, różne języki przeplatały się nieustannie i nawet deszcz nie pomieszał nam szyków. A o to tu chodzi: o wspólną zabawę ponad wszelkimi granicami, w tym… metereologicznymi.
Pierwsze koty za płoty jutro czeka nas kolejna porcja wrażeń, którą podzielimy się z radością.

 

Pin It