Szukaj
Close this search box.
news

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego w województwie dolnośląskim – Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych – Oleśnica 20.09.2021 r.

Udostępnij:

20.09.2021 roku na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w województwie dolnośląskim.
Na niezwykle barwnej uroczystości nie zabrakło znakomitych gości, dolnośląskich Mistrzów Sportu, m. in. Roberta Sobery, Łukasza Krawczuka, Natalii Widawskiej i Pauliny Kubis, a przede wszystkim nie zabrakło dzieci i młodzieży. Na to wydarzenie zostały zaproszone zespoły z 6 szkół w klasyfikacji ubiegłorocznego Współzawodnictwa w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. Laureaci otrzymali specjalne statuetki oraz bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Były piękne pokazy taneczne i sportowe, najmłodsi mieli swoje Lekcje z Mistrzem, które prowadzili zaproszeni znakomici lekkoatleci. Reprezentacje najlepszych szkół wystartowały po raz pierwszy w rozgrywanym Festiwalu Sztafet Lekkoatletycznych. Zmagania w sztafetach 4 x 100, szwedzkiej i mieszanej 4 x 200 były naprawdę bardzo zacięte.
Statuetkę za 5 miejsce w klasyfikacji punktowej za współzawodnictwo szkolne na Dolnym Śląsku w Igrzyskach Dzieci wręczał naszej reprezentacji Robert Sobera. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, Mistrz Europy z 2016 roku i obecny wicemistrz Polski w skoku o tyczce.
W Festiwalu Sztafet Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci rywalizowały szkoły: SSP46 Wrocław, SP 6 Oleśnica, SP 2 Zgorzelec, SP 45 Wrocław i SP 1 w Górze.
Najlepiej zaprezentowała się nasza sztafeta szwedzka chłopców w składzie: Marcel Leśniewski, Michał Milewski, Kajetan Rutkowski i Tymon Żyłkiewicz wygrywając z wielką przewagą nad pozostałymi zespołami i bijąc rekord szkoły o 14 sekund! Zakończyli rywalizację z czasem 2:41,92 .
Sztafeta 4 x 100 metrów, sztafeta mieszanka 4 x 200 metrów i sztafeta szwedzka dziewcząt zajęły 5 miejsce. Sztafeta 4 x 100 metrów dziewcząt zajęła 6 miejsce.

Reprezentacja dziewcząt:
Antonina Wasilewska, Lena Łuczak, Martyna i Natalia Rutkowskie, Zofia Krzcot, Amelia Komisarz, Amelia Marszolik, Julia Tomaszewska

Reprezentacja chłopców:
Kajetan Rutkowski, Michał Milewski, Tymon Żyłkiewicz, Michał Różycki, Dawid Ganuszewicz, Krzysztof Sobierański, Marcel Leśniewski, Kacper Bokisz

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Joanna Szaniawska i Sebastian Łoziński opiekunowie

{pgslideshow id=119||pgslink=1|width=600|height=450|delay=500|image=O}

 

Skip to content