Szukaj
Close this search box.
news

Dzień pełen emocji!

Udostępnij:

Czy w zamku straszy? Kto schował się w studni? Dokąd prowadzą kręte schody? Ile jest tajemnych przejść w Zamku? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi dzieci z klasy 2b podczas wyprawy szklakiem Kwisy poznając historię Górnych Łużyc.

Rozpoczęliśmy spacerem nad Jeziorem Leśniańskim. Duże wrażenie wywarła zapora na jeziorze. Nie jeden musiał pokonać lęk wysokości, by spojrzeć w dół. Podobne odczucia towarzyszyły nam podczas obserwacji panoramy okolicy z punktu widokowego nad doliną, w której wije się rzeka Kwisa. Z wysokości doskonale można było zaobserwować jak bobry zmieniają rzekę.

Spacer Perłowym Szklakiem pozwolił nam dowiedzieć się o bogactwach, jakie rzeka skrywała w sobie. Z zacięciem godnym najwytrwalszych detektywów tropiliśmy tajemne przejścia podczas zwiedzania Zamku Czocha. Sporo z nich udało się nam odkryć, ale chyba nie wszystkie. W świat dawnych mieszkańców Górnych Łużyc przeniosła nas Pani Flora ze Słomianego Dworu. Wiemy o wiele więcej o tym, jak radzili sobie nasi przodkowie nie tylko bez komputerów i smartfonów, ale i bez prądu. Niektórzy z nas gotowi byli na przejażdżkę powozami inni zabytkowym wozem strażackim. Historia przeplatała się z legendami.

Na każdym kroku czekały na nas niespodzianki, a ich zwieńczeniem był piękny film autorstwa naszych Gospodarzy, który przeniósł nas w odległe czasy. To była wyjątkowo ciekawa, ważna i bajeczna lekcja historii. Nasza wędrówka zakończyła się na przepysznym obiedzie w restauracji Zielony Piec, gdzie ugościli nas Gospodarze. Serdecznie dziękujemy Zosi za ułożenie wymarzonego dla naszych podniebień menu, a Jej Rodzicom i Szefowi Kuchni za urealnienie planu. Wyszliśmy z restauracji z pełnymi brzuszkami, obdarowani pamiątkami oraz Certyfikatami Małego Smakosza.

To był bardzo radosny i bardzo ciekawy dzień. Wrócimy do Doliny Pereł w Leśnej, by poznać go jeszcze lepiej.

Klasa 2b z wychowawczynią Lidią Guzińską

Skip to content