Close this search box.
kronika

Drużynowe Biegi Przełajowe w Olszynie. Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego

Udostępnij

24 września 2019 r. odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w Olszynie, które jednocześnie były Mistrzostwami Powiatu Lubańskiego. Startowaliśmy w kategoriach szkół podstawowych. Startowały szkoły SP Smolnik, SP Pisarzowice, SP 4 Lubań, SP 1 Olszyna, SP Pobiedna, SP 1 Lubań, SP Świeradów Zdr., SP 3 Olszyna. Zawody odbyły się przy stadionie miejskim w Olszynie. Długości dystansów dostosowane były odpowiednio do kategorii wiekowych.

Złote medale i Mistrzostwo Powiatu zdobyli: Skrzyński Bruno, Malec Nikola, Rutkowski Kajetan. Srebrny medal zdobyli: Żyłkiewicz Tymon, Krzcot Zosia. Brązowy medal wywalczył: Milewski Michał, Jacek Szaniawski. 6 Miejsce: Komnacka Kornelia. W klasyfikacji drużynowej SP dziewczynki zajęły 5 miejsce, zaś chłopcy bardzo dobre 2 miejsce ustępując tylko SP w Smolniku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik chłopców z rocznika 2009: Kajetana Rutkowskiego, Tymona Żyłkiewcza i Michała Milewskiego chłopcy zdeklasowali pozostałych zawodników zajmując całe podium dla SP w Świeradowie-Zdroju.