Szukaj
Close this search box.
news

Dolnośląskie Igrzyska Dzieci I Młodzieży Szkolnej W Narciarstwie Biegowym – Polana Jakuszycka 07.03.2022

Udostępnij:

W poniedziałek 07.03.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju startowali na Dolnośląskich ID i IM w narciarstwie biegowym. Mistrzostwa województwa odbywały się na trasach przygotowanych przez Szkolny Związek Sportowy ,,Dolny Śląsk”, MKS Karkonosze-Sporty Zimowe Jelenia Góra, Stowarzyszenie Bieg Piastów i Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Patronem imprezy było: Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Impreza odbyła się dzień po największym wydarzeniu narciarskim w Polsce – Biegu Piastów. Na trasach i w scenerii tej imprezy ścigało się prawie 200 dziewcząt i chłopców z dolnośląskich szkół.  Jednak nie wyniki zawodów były najważniejsze! Dla wszystkich uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych najważniejsze było bieganie na trasie, na której zaledwie dzień przed naszymi zawodami biegała Justyna Kowalczyk.

Najlepiej z reprezentacji szkoły zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2009 na dystansie 1300 metrów. 6 miejsce wywalczył Tymon Żyłkiewicz, 12 miejsce Michał Milewski, 14 miejsce Kajetan Rutkowski, 28 miejsce Igor Dzierka i 29 miejsce Kacper Bokisz. Chłopcy drużynowo uplasowali się na 8 miejscu w województwie na 16 startujących szkół.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej mieliśmy jedną reprezentantkę na dystansie 2600 metrów. Aleksandra Sobierańska zajęła 18 miejsce.

W Igrzyskach Dzieci Szkolnych w biegach dziewcząt rocznika 2009 i 2010 na dystansie 1300 m Natalia Rutkowska była 29, Martynka Rutkowska 33. W biegu dziewcząt rocznika 2011 i młodsze na dystansie 1300 m Zofia Krzcot była 41.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów oraz sportowej postawy na zawodach tej rangi i życzymy dalszych sukcesów.

Sebastian Łoziński i Joanna Szaniawska  – opiekunowie

 

Skip to content