Szukaj
Close this search box.
news

Co wybrać?

Udostępnij:

Taki dylemat mogą mieć uczniowie klas ósmych, którzy za chwilę staną przed bardzo ważnym wyborem nowej szkoły. Jak im pomóc w podjęciu tej trudnej decyzji? Postanowiliśmy zorganizować Giełdę Szkół Ponadpodstawowych. Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli zapoznać się z ofertą kształcenia dostępną w naszym regionie i to na terenie MZS w Świeradowie-Zdroju.

Były pokazy robotów, warsztaty plastyczne, spacery w goglach VR, pyszne naleśniki i zdrowe przekąski, pokazy pracy fryzjera, fotografa, mechanika, hotelarza czy leśnika i wielu, wielu innych. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych, filmów i broszur przygotowanych przez promujące się szkoły. Uczniowie z młodszych klas, zwabieni zapachem słodkości i gwarem, z zaciekawieniem przyglądali się wystawom, rozmawiali czy też korzystali ze sprzętu przywiezionego przez prezentujące się szkoły. Dla naszych uczniów były to super zajęcia preorientacji zawodowej.

Niekończące się rozmowy trwały naprawdę długo. Często, to nasi absolwenci, opowiadali o swoich nowych szkołach z ogromna pasją i zaangażowaniem. Atmosfera sprzyjała nawiązywaniu znajomości.

Dziękujemy wszystkim szkołom ponadpodstawowym za przyjęcie zaproszenia a naszym uczniom życzymy dobrych, trafnych wyborów.

Skip to content