Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Celinka Kozioł 

Temperament, stanowczość, cierpliwość, wytrwałość, wyrozumiałość, lojalność, odpowiedzialność – to tylko niektóre synonimy Celinki…  Te cechy określały Jej zaangażowanie w pracę, którą niewątpliwie kochała. Gdy sobie wspomnę ostatni dzień roku szkolnego, gdy żegnała się z nami odchodząc na emeryturę, to przed oczami mam przede wszystkim obejmujące Ją, szlochające uczennice. Właściwie co roku, gdy ze szkoły odchodzili absolwenci, to niezmiennie płynęły łzy, gdy Celinka żegnała swoje „dziewczynki” (jak zwykła mawiać o swoich sportsmenkach). Właśnie w czasie tych uroczystości było najlepiej widać, jakie więzi wytwarzały się pomiędzy Trenerką a jej podopiecznymi. To wtedy stały na środku sali gimnastycznej i nie mogły się rozstać. Wzruszający był szloch szesnastolatek i pocieszający, ciepły głos Celiny. To wówczas najlepiej widać było, jakim ogromnym autorytetem cieszyła się Celinka. 

Spotykałam Ją w czasie przerw i wtedy poznawałam ją też z innej strony. Opowiadała o swoich panieńskich podróżach, o swojej pracy w szkole mistrzostwa sportowego, o etapach budowy swojego wymarzonego domu, o tym co ją  zdenerwowało i co ją wprawiło w dobry nastrój, o planach…. Nie zapomnę, z jakim entuzjazmem opowiadała o różnych pysznych potrawach, które przygotowywała, o Jej przepisach na przetwory, które szykowała swoim ukochanym córkom i mężowi.  Zawsze ciepło i z miłością mówiła o Mariuszu, Beci i Judytce.

Spotykałam Ją w czasie choroby – zawsze w ruchu, „Kawka czy herbata? Może soczek? Mam świetne lody!” Miała wielką siłę, także w tych trudnych dniach.

Gdy zamykam oczy, widzę uśmiechniętą, zgrabną Kobietę w koczku, poruszającą się energicznym krokiem po korytarzach naszej szkoły i słyszę „Ruszaj się, będziesz szczęśliwym człowiekiem!”

Sylwia

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.