Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

W dniach 29 maja – 3 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Katarzyną Luto-Przybylską i p. Moniką Różalską uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu w Ploiesti (Rumunia).

Przez pięć dni przedstawiciele naszej młodzieży - Martyna Cielecka, Justyna Lonycz, Vanessa Matuszak, Maja Piotrowiak, Jagoda Śnieżek, Julia Wasilewska, Marcin Krawczuk i Kamil Pudło – brali udział w zajęciach z uczniami i  nauczycielami z krajów partnerskich – Turcji, Rumunii i Szwecji. Reprezentanci wszystkich państw aktywnie uczestniczyli w lekcjach przygotowanych przez nauczycieli z Rumunii oraz ciekawych zabawach, które szybko przełamały bariery i zintegrowały całą grupę.

Gospodarze zadbali o ty, by wszyscy goście zapoznali się z elementami ich dziedzictwa kulturowego w postaci muzyki, tańców, legend oraz przepięknych zabytków np. pałac Peles, czy zamek Bran, który uchodzi za siedzibę Draculi. Jednak to, co najmocniej pozostanie w pamięci naszych uczniów, to nowe znajomości, przyjaźnie i głowa pełna wspomnień.

Dla nauczycieli wyjazd był okazją do zaprezentowania dotychczasowych efektów pracy podczas konferencji przygotowanej dla koordynatorów projektów międzynarodowych, podzielenia się swoimi doświadczeniami i ustalenia szczegółów kolejnych wizyt. Bezcennym doświadczeniem była także możliwość obserwowania naszych uczniów w czasie zajęć, zabaw i wspólnych wycieczek. Na pochwałę zasługuje ich otwartość, samodzielność i umiejętności komunikacyjne.

Kolejne spotkanie dzieci i nauczycieli z krajów partnerskich odbędzie się w Świeradowie w październiku br.

 

Katarzyna Luto-Przybylska

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.