Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Zarząd Oddziału LOP w Jeleniej Górze jest organizatorem Regionalnych Konkursów Przyrodniczo-Krajoznawczych kl. II - III  szkoły podstawowej pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”. W tegorocznej edycji w etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały laureatki eliminacji szkolnych: Oliwia Gojżewska, Kamila Zglińska i Małgorzata Pasierb.  W Lubomierzu 25.09.2013r. 32 zawodników z powiatów: lubańskiego, lwóweckiego i bolesławieckiego  rywalizowało o awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19-20.04.2013r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łupkach koło Wlenia. 

Zawodnicy rozwiązywali test składający się z 12 pytań, a po słodkim poczęstunku zwiedzili ekspozycję pt. „Wystawa Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Lubomierskiej”, która znajduje się w budynku szkoły, Muzeum „Kargula i Pawlaka” i dom Płócienników. 

 

 

 

 

Zakończeniem Konkursu było ogłoszenie wyników i rozdanie certyfikatów uprawniających do udziału w etapie wojewódzkim. Uczennica naszej szkoły, Małgorzata Pasierb, zajęła II miejsce w konkursie i 19 kwietnia zmierzy się z kolejnymi finalistami regionów: jeleniogórskiego, zgorzeleckiego i lwóweckiego.  Członkowie i opiekunowie SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” życzą Gosi dużo chęci do nauki, bo tylko praca czyni mistrza. 

Serdecznie dziękuję Pani Honoracie Pasierb za pomoc w organizacji wyjazdu, opiekę nad dziećmi i doping dla naszej reprezentacji. 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.