Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Świetlica Środowiskowa „UL”, która jest finansowana ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju, działa w MZS od 21.01.2002r.  Głównym celem działalności jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci i młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.

Podopieczni „Ula” są aktywni zarówno w szkole, jak i środowisku lokalnym, uczestniczą w projektach edukacyjnych (w 2017r. w ogólnopolskiej akcji „Zanim Wyruszysz na Szlak – ABC Bezpiecznego Wędrowania”, „Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna” oraz autorskich projektach opracowanych przez panie: Teresę Fierkowicz i Grażynę Kasprzak „Wędruj z Nami Izerskimi Szlakami” i „InO, Turystyka w Przyszłości Zawód PRZEWODNIKA”) rozwijając swoje zainteresowania i uzdolnienia.  Wycieczki, rajdy, biwaki, MnO, konkursy wiedzy, zajęcia turystyczne i działania praktyczne poszerzają wiedzę o regionie, pomagają nabyć umiejętności przydatne w życiu codziennym i w przyszłości zostać przewodnikiem górskim, pieszym lub miejski.

Jednym z głównych punktów działań są zajęcia praktyczne polegające na prowadzeniu (pod opieką wychowawców) przez młodzież wycieczek, dbanie o bezpieczeństwo uczestników i przekazywanie ważnych informacji o zwiedzanych obiektach czy miejscach. Podczas wycieczki na Stóg Izerski, która się odbyła 18.11.2017r., czternastoosobowa grupa gimnazjalistów oprowadzała rówieśników z Rui, która odwiedziła nasze miasto w ramach projektu: „InO, Turystyka w Przyszłości Zawód PRZEWODNIKA”. Cały zespół wykonał zadanie bardzo dobrze, a nasi goście: podróżowali koleją gondolową, wędrowali na Stóg Izerski, zwiedzali „Czarci Młyn” oraz nasze piękne miasto obiecując, że wrócą ponownie, aby wyruszyć niebieskim szlakiem na Sępią Górę.

Kolejne zajęcia projektowe już 01/02.12.2017r. – zapraszamy do udziału w Mikołajkowych Marszach na Orientację  z bazą w Miejskim Zespole Szkół. Regulamin znajduje się na stronie: http://swieradowzdroj.pl/.

Serdecznie dziękuję Młodzieży za wzorową postawę, pani Elżbiecie Mitkiewicz za dodatkową opiekę oraz Grupie z Rui, pod opieką księdza Wiesława Złotka za udział w projekcie i nawiązanie współpracy pomiędzy Świetlicami Środowiskowymi.

 

 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.