Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej „UL” 15.02.2018r. pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku. Wycieczka miała na celu podkreślenie wartości adoptowania zwierząt, zamiast ich kupna, spacer z pieskami po "Psim Lasku" oraz przekazanie zebranej w szkole karmy, kocy i materacy. 

Więcej informacji o adopcji psów lub kotów na stronach: http://przylasek.eschronisko.pl/ i https://www.facebook.com/schroniskoprzylasek/

Czytaj więcej: Wycieczka z ULa 

Czwartek i piątek (25 – 26.01) to dni, które zaplanowane zostały na wycieczki  i odwiedziny okolicznych miejsc kultury, nauki oraz rękodzielnictwa. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do najbliższego nam sąsiada, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeradowie Zdroju  na zajęcia literacko – teatralne inspirowane twórczością Wandy Chotomskiej. Następnie udaliśmy się  do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka” na krótką prelekcję na temat naturalnych zasobów Pogórza Izerskiego, ochrony i pielęgnacji posiadanych dóbr ekologicznych. Zaprezentowano nam również i odrobinę miłego relaksu podczas projekcji animowanego filmu pt. „W głowie się nie mieści”. Kolejnym z zaplanowanych miejsc była pracownia rękodzielnictwa „Stara Kuźnia”. Tematem zajęć przewodnich były własnoręcznie wykonane zakładki do książek metodą decoupage. Po wytężonej pracy inspirowanej twórczością, spotkanie zakończyliśmy w równie oryginalny sposób (jak na porę roku), wybornie ugrilowaną, smaczną kiełbaską .

 

… niestety  „ wszystko co dobre szybko się kończy”,  tak też  i ferie zimowe. Do zobaczenia za rok.

 

 

Czytaj więcej: Zimowisko 2018 (25 – 26.01)

W dniu dzisiejszym (24.01) z wizytą do nas przybył P.Wojciech. Ekspert od spraw „przeróżnych”.  Przywiózł ze sobą całą masę bardzo interesujących rzeczy. Po krótkim wprowadzeniu zaczęło się !!!. Wąchanie, smakowanie, odmierzanie, przeliczanie, porównywanie … i bardzo ciekawe wnioski. 

Zajęcia  do których zaangażowaliśmy niemal wszystkie zmysły  okazały się wspaniałą zabawą z dziedziny  biologii j i chemii.

 

Czytaj więcej: Zajęcia wychowawczo-opiekuńcze "Zimowisko 2018"

W dniu 23.01 odwiedziliśmy „Chatę drwala” – obiekt, w którym prowadzone są zajęcia podnoszące świadomość  społeczną  w zakresie racjonalnego korzystania ze wszystkich funkcji lasu. Tam również i my, wykazaliśmy się nie tylko wiedzą, ale i zdolnościami plastycznymi podczas zajęć z zakresu wiedzy o lesie.

Czytaj więcej: Zimowisko 2018 z wizytą w Nadleśnictwie Świeradów

Mamy kolejny tydzień ferii zimowych. Dynamicznie i „słodko” przebiegający czas wspólnie spędzany w świetlicy „UL”. Podczas zajęć kulinarnych (22.01) uczestnicy zimowiska dowiedzieli się jak zdrowo i smacznie przygotować pożywny deser. Zajęcia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” poprowadziła p. Nikoleta, która nie tylko opowiedziała o dobroczynnym działaniu takich składników, jak komosa ryżowa czy siemię lniane, ale także pokazała jak połączyć je w przepyszną całość.

Czytaj więcej: Co słychać na Zimowisku 2018

Tegoroczne ferie zimowe przebiegają pod hasłem: "aktywni - zadowoleni". Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym planem zimowiska. Dzieci korzystają z wyżywienia (śniadania i obiady).W pierwszym tygodniu wszyscy zostali zaznajomieni z regulaminem zimowiska. W poniedziałek  skierowaliśmy się po zdrowie i relaks do Jaskini Galos w Centrum Rehabilitacji ''Goplana". We wtorek braliśmy udział w warsztatach ceramicznych a także zdobiliśmy pierniki. W środę  zdobiliśmy bombki, grawerowaliśmy szklane naczynia. Przed nami jeszcze wiele atrakcji. Teraz czas na zajęcia sportowe i konkursy sprawnościowe. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: Zimowisko 2018   

W Miejskiej Bibliotece Miejskiej „Izerka” 28.12.2017r. odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu turystycznego „O Puchar Złotego Flinsa 2017”.

Liderami wędrowania, poznawania i zwiedzania 2017 zostali: Sebastian Sokolak, Tymon Żyłkiewicz, Michał Milewski, Iga Jurczak, Maksymilian Zdunek, Zuzanna Olkowska, Zuzanna Marek, Hubert Urbańczyk, Katarzyna Salawa, Wojciech Mendychowski, Kajetan Rutkowski, Filip Stroński, Eliza Cielecka, Dawid Jurczak, Wojciech Półtorak, Szymon Lachowicz i Michelle Dzierżęga. Wśród dorosłych puchary otrzymali: Elżbieta Mitkiewicz, Janina Dering, Bogusława Franckiewicz i Anna Żołnierek
Gratuluję liderom i serdecznie dziękuję Paniom z MBP "IZERKA" za pomoc w organizacji podsumowania Konkursu, współpracę i wspieranie działań SKKT PTTK "Świeradowskie Orły". T.F.

Czytaj więcej: Flins 2017

Opiekunowie Świetlicy Środowiskowej „Ul” 28.12.2017r. zorganizowali VIII Bal Sylwestrowy dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna impreza odbyła się przy muzyce granej na żywo przez pana Ireneusza Kudybę i w blasku świateł dyskotekowych, które rozświetlały parter szkoły.

Uczestnicy, w eleganckich sylwestrowo-karnawałowych strojach, tańczyli, brali udział w licznych konkursach i zabawach integracyjnych wesoło i aktywnie spędzając czas.

Organizatorzy serdecznie dziękują paniom: Izabeli Salawie, Katarzynie Matelskiej, Alicji Bigus, Kamili Syrewicz, Sylwii Sokolak za pomoc, panu Irkowi za świetną muzykę i kreatywne zabawy, a uczestnikom za wspaniałe układy i zabawy taneczne. T.F. i G.K.

Czytaj więcej: Bal 2017

Wychowawcy Świetlicy Środowiskowej „UL” zapraszają 28.12.2017r.

w godz. 16.00-19.00 na VIIIBal Sylwestrowy dla dzieci i młodzieży.

W programie: dobra muzyka, nauka tańców integracyjnych,

konkursy i inne atrakcje.

 

Serdecznie zapraszamy