Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

 "ABC Bezpiecznego Wędrowania" to hasło przewodnie zajęć opiekuńczo-wychowawczych organizowanych w Świetlicy Środowiskowej "UL" w Świeradowie-Zdroju. Bezpieczeństwo na szlaku, w wodzie, na placu zabaw, w lesie, w górach, na drodze, w środkach komunikacji, w domu, w miejscach użyteczności publicznej, w kontaktach z obcymi zarówno w życiu codziennym oraz sieci to priorytet zajęć, które odbywają się od poniedziałku do piątku, a czasami nawet i soboty w Miejskim Zespole Szkół. 

 

 

Czytaj więcej: Wakacyjne zajęcia w ULu 

Rajd Piechotka 2017 4 drużyny na trasie 4 i 2 na trasie 3 wędrowały szlakami Kotliny Jeleniogórskiej poznając zasady bezpiecznej wędrówki oraz walory przyrodnicze, krajobrazowe i architektoniczne naszej MAŁEJ OJCZYZNY. Dziękujemy uczestnikom za wzorowe zachowane, przykładną postawę na trasie i godne reprezentowanie naszej Szkoły. 
Gratulujemy zdobytych nagród, Szymonowi Półtorakowi zajęcia I miejsca w Indywidualnym Konkursie Wiedzy o Piechowicach, Idze Jurczak, Hannie Rutkowskiej i Szymonowi Półtorakowi I miejsca w Konkursie Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej, klasie IVa I miejsca, IIIb II miejsca, IIIc i drugakom III miejsca  Dziękujemy paniom: Bogusi, Grażynie, Eli, Magdalenie za opiekę nad Drużynami oraz kierownikowi trasy Panu Rafałowi Rybczyńskiemu za ciekawe opowieści, naukę piosenek, niewdzięczną funkcję Jurora i organizacje podróży pociągiem.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Świetlica Środowiskowa „UL”, Parafia rzymskokatolicka, OSP, GOPR i Rewir Dzielnicowy Policji w Świeradowie-Zdroju 13.05.2017r. byli organizatorami VI Festynu integracyjno-profilaktycznego „Zachowaj Trzeźwy Umysł Postaw na Rodzinę” serdecznie dziękują Przyjaciołom, bez pomocy których nie udało by się przeprowadzić naszej Imprezy, a są nimi: pan Rafał Matelski, panie Grażyna Dering, Bogusława Franckiewicz, Elżbieta Mitkiewicz, OSP, Policja, Rzecznik Prasowy Policji w Lubaniu pani Magdalena Harbul, Nadleśnictwo Świeradów (pani Barbara Rymaszewska, panowie Krzysztof Magierecki, Grzegorz Szubert), GOPR (panowie Andrzej Stefanowicz i Mateusz Plucinski), panie Jolanta Sergiejczuk, Ewa Hofman panowie Dariusz Tysper, Adrian Mleczek, panie Karolina CierlikNikoleta DzierżęgaLucyna Smaroń, dzieci z DREAM DANCE ACADEMY, Uczniowie klas Ia, IIb, IIIa, IIIb, Rada Parafialna, Rada Rodziców MZS, Zdrój, Izerskie Centrum Soli SOLANA, Fundacja D.T. Sport, Tom-SportPracownia Piernikowa IsabellStara Kuźnia - pracownia ceramiczna, Radna Powiatowa pani Iwona Korzeniowska-Wojsa, panie Monika Różalska, Anna Jezierska, Renata Tomaszewska, Anna ŻołnierekIzabela SalawaI, Skauci z Parafii Świeradów, Burmistrz Miasta Świeradów-Zdrój, pani Dorota Marek i Referat Promocji Gminy, Turystyki, Kultury i Sportu, pan Grzegorz Gliwa i wiele innych Osób.

Czytaj więcej: Zachowaj Trzeżwy Umysł - Postaw na Rodzinnę

25.03.2017r. w Miejskim Zespole Szkół odbędzie się etap międzypowiatowy XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego pod honorowym, patonatem Starosty Powiatu Lubańskiego pana Walerego Czarneckiego do udziału, w którym zgłoszono 5 grup z poziomu Szkół Podstawowych, 6 Gimnazjalnych i 4 Ponadgimnazjalne. Uczestnicy będą rozwiązywać testy, rozpoznawać zabytki Dolnego Śląska oraz roślny chronione, udzielać pierwszej pomocy i szukać ukrytych punktów kontrolnych podczas Marszów na Orientację. Podsumowanie Imprezy i wręczenie nagród odbędzie się o godz. 14.30 na parterze MZS. Podczas uroczystości zostaną wręczone także puchary Zwycięzcom Całorocznego Konkursu Pucharu Złotego Flinsa 2016.

 

1.      Namaluj lub napisz kartkę z życzeniami Wielkanocnymi (można też napisać coś od siebie) dla chłopca lub dziewczynki z Hospicjum dla Dzieci.

2.      Zaadresuj: „List dla Dziewczynki” lub „List dla Chłopca”

3.      Wrzuć list do skrzynki z hasłem „POCZTA z SERCA”.

4.      Wasza korespondencja dotrze do chorych Dzieci przed Świętami.

 

Zachęcamy do udziału w Akcji. 

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Rozpoczynając nowy rok szkolny w Rudnie (gmina Pelplin), Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiłarok szkolny 2016/17 Rokiem Wolontariatu i zaprosiła wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do promowania i realizacji idei wolontariatu w swoich szkołach i w środowisku.

Nasza szkoła aktywnie włącza się w działania podejmowane na rzecz drugiego człowieka, ochrony przyrody, środowiska i troski o zwierzęta. Uczniowie „Sprzątali Świat”, zbierali i zbierają zużyte baterie, puszki aluminiowe oraz plastikowe nakrętki dla małego Szymona z Ubocza, zanoszą wypożyczone z Miejskiej Biblioteki Publicznej „Izerka” książki do domów starszych osób, aktywnie uczestniczyli w akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Mikołajem”, sprzątali zaniedbane groby, podczas 25 Finału WOŚP, dzięki zaangażowaniu 40 wolontariuszy i wielu, wielu, wielu bezimiennych osób o WIEKLKIM SERCU, zebraliśmy 26.345,59 zł 101,10 euro i 10.05 funtów.

To niektóre z naszych działań za które pragniemy serdecznie podziękować i ogłaszamy dzień 08.02.2017r. DNIEM DOBRYCH UCZYNKÓW. W ramach obchodów odbędą się apele, na których zostaną wręczone symboliczne medale „POMOCNA DŁOŃ”, dyplomy, podziękowania, a o godz. 16.00 zapraszamy na DYSKOTEKĘ, która potrwa do godz. 18.00.

Świetlica Środowiskowa „UL” i Mały Samorząd.

Zapraszamy do udziały w kolejnej edycji Festynu Rodzinnego "Postaw na Rodzinę Zachowaj Trzeźwy Umysł" finansowanego ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju

 

 

SKKT PTTK "Świeradowskie Orły" działajace w Świetlicy Środowiskowej "Ul", w dniach 24-25.06.2016r., organizuje IX Rodzinne Marsze na Orientację, których celem jest aktywne spędzenie wolnego czasu. Zapisy do udziału w kategoriach TD (dziecięca), TM (młodzieżowa), TJ (juniorzy), TS (seniorzy) i TF (rodzinna) odbywają do 21.06.2016r. w sali nr 12 lub telefonicznie, pocztą elektroniczna na adres szkoły.

Plan Imprezy:

21  czerwca 2016r. (wtorek)

21.00 –  Zakończenie przyjmowania zgłoszeń

22-23 czerwca 2016r. (środa, czwartek)

Przygotowanie materiałów, list startowych oraz tras

24 czerwca  2016r. (piątek)

19.00-20.30 Przyjmowanie Uczestników w bazie imprezy (Świetlica Środowiskowa "UL" w MZS

20,30  odprawa techniczna  do nocnego etapu

20.45. Minuta 0 – Start do Marszów  

Ok. 23.00-23.30   Meta Etapów

25 czerwca 2016r. (piątek)

8.30-9.00 Ciąg dalszy przyjmowania Uczestników

9.00 – odprawa do dziennych etapów

Ok. 13.00-13.30 zakończenie etapów

13.30-14.00 obiad dla zgłoszonych

Ok. 14.30-15.00    Uroczyste zakończenie zawodów wręczenie nagród dla najlepszych

Zapraszamy do udziału i rodzinnego spędzania pierwszych dni wakacji.

Udział w imprezie jest bezpłatny i nie będzie pobierane żadne wpisowe

Całość imprezy finansowana jest z środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w  Świeradowie-Zdroju  

 

 

Czterdziestoosobowa grupa Świeradowskich Orłów i Orlików działających w Świetlicy Środowiskowej „UL” 03-04.06.2016r. brała udział  w XXXII Piechowickim Rajdzie Dziatwy Szkolnej „Piechotka 2016” wędrując po szlakach Koliny Jeleniogórskiej.  Uczestnicy, tej znanej i cenionej imprezy turystycznej, pokonali pieszo wyznaczoną trasę, przestawili program ogniskowy lub artystyczny na temat segregacji odpadów i wykazali się wiedzą krajoznawczą i ekologiczną.

Podczas tegorocznego Rajdu drużyna pod opieką pani Aleksandry Kuklik zajęła I miejsce  na dwudniowej trasie nr 6, a uczniowie klasy IIa pod opieką pani Izabeli i Salawy III na jednodniowej trasie nr 4. W „Piechotce 2016” uczestniczyły także ZUCHY „Świeradowskie Żabki” z IIb pod opieką pani Anny Żołnierek i uczniowie z klasy IIc przygotowanie przez panią Agnieszkę Fehring-Dworak.     

 

Dziękujemy Opiekunom i Uczestnikom za wzorową postawę, a paniom: Grażynie Dering, Elżbiecie Mitkiewicz i Marii Salawie za pomoc i opiekę nad młodymi turystami.