^Na górę
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego na rok szkolny 2018/19

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie–Zdroju informuje Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola o konieczności złożenia „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019”.
Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie Przedszkola do 22 lutego 2018r.

Deklaracje w formie elektronicznej można pobrać tu: Deklaracja kontynuacji wp lub w sekretariacie przedszkola.

W przypadku niezłożenia deklaracji  w w/w terminie dziecko zostanie wykreślone z listy wychowanków przedszkola na rok szkolny 2018/2019.


Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju ogłasza nabór dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2018/2019.

Termin przyjmowania wniosków od 1 marca 2018r. do 16 marca 2018r. w sekretariacie Przedszkola.

Wnioski, załączniki i harmonogram rekrutacji można pobrać w sekretariacie przedszkola oraz z poniższych linków:

* Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola

* Oświadczenie o zatrudnieniu

* Oświadczenie o samotnym wychowywaniu

* Oświadczenie rodzina wielodzietna

* Harmonogram rekrutacji do przedszkola

NOWA STRONA PRZEDSZKOLA

Od 1 marca nasze przedszkole ma nową stronę internetową. Można ją odwiedzać pod tym adresem 

http://przedszkoleswieradow.pl/

 

Filharmonia w przedszkolu

Ogromny kontrabas chciał choć raz stanąć przed publicznością i wyśpiewać swym niskim głosem to wszystko, co mu w duszy gra. Stojąc z tyłu estrady nigdy nie ma takiej możliwości. Wszyscy podziwiają malutkie skrzypce, a przecież on należy do tej samej rodziny! Dzisiaj spełnił swoje marzenie w naszym przedszkolu. Solowy koncert kontrabasu to naprawdę ogromne wydarzenie.

Czytaj więcej: Filharmonia w przedszkolu

„Słoneczka” z wizytą w bibliotece

16.02.2018r. grupa „Słoneczka” odwiedziła po raz kolejny Miejską Bibliotekę „Izerka”. Podczas tej wizyty dzieci z ciekawością wysłuchały czytanych przez zaproszonego gościa panią Janinę Czaplińską wierszy: S.Jachowicza „Chory kotek” i L.J.Kerna „Niespodzianka”, gdyż 17 lutego przypada Święto Kota. Gość był bardzo oczarowany dziećmi, a że jest emerytowaną nauczycielką oprócz czytania odbyła się krótka lekcja ze zrozumienia przeczytanego tekstu. Przedszkolaki były uważne i skupione przy słuchaniu, więc odpowiedzi na zadawane pytania pani Niny były precyzyjne, szybkie i rezolutne.

Czytaj więcej: „Słoneczka” z wizytą w bibliotece

Walentynkowa Giełda Piosenki

Dnia 14 lutego po raz pierwszy w Przedszkolu Miejskim odbyła się Walentynkowa Giełda Piosenki. Szeroki repertuar świadczył o profesjonalnym przygotowaniu uczestników. Jury w składzie: p. Alicja Jaszczyszyn, p. Dorota Marek i p. Jolanta Puchala, oceniało dobór utworów, warunki głosowe, interpretację utworu, ogólne wrażenie artystyczne, swobodę sceniczną, choreografię, zdolności wokalne i muzykalność.

Czytaj więcej: Walentynkowa Giełda Piosenki

"Leśne ludki" w grocie solnej

Dnia 12 lutego 2018r. dzieci z grupy „Leśne ludki” wybrały się do groty solnej "SOLANA". Przedszkolaki podczas zimowych chłodów miały okazję poczuć się jak na plaży. Zabawa w dużej piaskownicy wypełnionej solą mającą właściwości lecznicze sprawiła im dużo radości. Tak miło spędzony czas przyniósł wiele korzyści dla zdrowia. Specyficzny mikroklimat, nasycone mikropierwiastkami powietrze to same zalety tego magicznego miejsca. Dzieci zrelaksowały się i odprężyły dzięki bajkowej scenerii, nastrojowemu oświetleniu i uspokajającej muzyce. Pobyt w Grocie Solnej był wyjątkowym przeżyciem dla najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie pani Magdalenie Markowskiej i panu Sebastianowi Przybysz :)

Czytaj więcej: "Leśne ludki" w grocie solnej

Zajęcia z leśnikiem

Dnia 9 lutego przedszkolne grupy „Słoneczka” i „Leśne ludki” wybrały się wraz z panią Katarzyną Męciną, pracownikiem Nadleśnictwa Świeradów do pobliskiego lasu, aby na śniegu odszukać tropów leśnych zwierząt. Przed rozpoczęciem zajęć każdy otrzymał książeczkę, w której znajdowały się tropy różnych zwierząt. Dzieci porównywały znalezione ślady z tymi umieszczonymi w małej książeczce. Udało nam się wytropić: dzika, lisa, łasice, kunę oraz psy. Poza tym znaleźliśmy nory małych zwierząt. Dzieci dowiedziały się także, jak zwierzęta spędzają zimę i w jaki sposób my ludzie możemy im pomóc. Zajęcia pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

Czytaj więcej: Zajęcia z leśnikiem

Copyright © 2013. Miejski Zespół Szkół - Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.