Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

„Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję…” – te słowa Jana Pawła II były mottem uroczystych akademii jakie odbyły się w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju

                 Akademie, które odbyły się w naszej szkole w dniach 29 i 30 kwietnia 2014 były podsumowaniem cyklu działań związanych z uczczeniem pamięci naszego Wielkiego Polaka a jednocześnie przygotowaniem do niezwykłego wydarzenia jakim była kanonizacja Jana Pawła II. Od września w ramach projektu edukacyjnego pt. „Jan Paweł II naszym autorytetem nauczyciele wraz z uczniami podejmowali wiele działań mających na celu przybliżenie postaci Jana Pawła II, przypomnienie jego nauczania oraz oddanie mu hołdu. Uczniowie przygotowali gazetki poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

                  Brali udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, gdzie mieli okazję wykazać się wiedzą o życiu, pontyfikacie i pielgrzymkach naszego Papieża. Przygotowywali prezentacje multimedialne, wystawy albumów, wywiady, rozważania do nabożeństw różańcowych. Kolejnym etapem obchodów uroczystości ku czci Wielkiego Papieża był konkurs plastyczny, literacki oraz poetycki popod hasłem „Jan Paweł II – Droga do świętości”, skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Podsumowaniem powyższych działań była uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów kl.6a, 3a oraz gimnazjum.
27.04.2014r. w dzień kanonizacji Ojca Świętego w Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świeradowie-Zdroju uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II a ulubione pieśni Ojca
Świętego wprowadziły wszystkich obecnych w nastrój pełen powagi. Wszyscy poczuliśmy, że Święty Jan Paweł II jest z nami.

 

 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.