Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

14.12.2017 w Smolniku odbyły się powiatowe mistrzostwa w minikoszykówce. W zawodach tych startowały zawodniczki 5 zespołów powiatu lubańskiego z Pisarzowic, Smolnika, Olszyny, Lubania i nasza. Nasza drużyna wywalczyła II miejsce i tym samym wicemistrzostwo powiatu.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Klaudia Bocheńska, Natalia Chmielowiec, Aleksandra Marcinkowska, Agata Szaniawska, Martyna Kępińska, Aleksandra Meyer, Julia Pałys, Nikola Malec,Wiktoria Paluch, Natalia Czerwińska, Weronika Niewiadomska.

Opiekun JoannaSzaniawska

„Doceniaj tych, którzy Cię kochają

Pomagaj tym, którzy Cię potrzebują

Przebaczaj tym, którzy Cię skrzywdzili …”

Tymi wartościami kierowała się w życiu i pragnęła zaszczepić w innych nasza droga koleżanka, wspaniały pedagog i wychowawca ś.p. Celina Kozioł.

W  latach 1990--2007  pani Celina Kozioł uczyła w naszej szkole wychowania fizycznego. Ci, którzy mieli szczęście dorastać pod jej skrzydłami, zawsze mogli znaleźć w niej wsparcie, ponieważ pracę z dziećmi i młodzieżą traktowała jako misję - często niełatwą, ale dającą ogromną satysfakcję, bo nie ma piękniejszej zapłaty jak zaufanie i wdzięczność młodego człowieka, który w w swym nauczycielu widzi przyjaciela. Pani Celina Kozioł pozostanie w naszej pamięci jako doskonały pedagog, nauczyciel, a przede wszystkim wspaniały człowiek. Mieliśmy szczęście spotkać ją na swojej drodze.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Pani Celiny Kozioł.

Rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia składają:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju. 

 

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości  i nie ma prawa do przyszłości” 

Józef Piłsudski

10 listopada w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 3a i 3b gimnazjum pod kierunkiem pani Zuzanny Białkowskiej i Ewy Kapszewicz przygotowali montaż słowno - muzyczny „Pociąg do wolności”, który  w ciekawy sposób poprowadził widza po kartach historii 123 lat niewoli narodu polskiego. Uroczystość wzbudziła w społeczności szkolnej  refleksje nad postawami patriotycznymi i  uzmysłowiła, jak ważna dla budowania przyszłości  jest znajomość własnej historii. 

Ewa Kapszewicz

Czytaj więcej: 11 Listopada w MZS

Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 oraz oddziałów gimnazjalnych złożyły swoim kolegom życzenia oraz próbowały dotrzeć do ich serc „przez żołądek”. Pod okiem miejscowej mistrzyni wypieków, Pani Marty Korzeniowskiej- Jurkiewicz , przygotowały słodkie ciasteczka, którymi podczas uroczystego apelu obdarowały wszystkich chłopców. Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowano również dwie dyskoteki.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka

21 września, klasy gimnazjalne IIb i IIc, korzystając z uprzejmości Wiesławy Polańskiej, wybrała się do Chatki Górzystów. Pogoda może nie była najpiękniejsza, ale nie była również najgorsza, a po kilku minutach wędrówki zimno przestało być odczuwalne. Aby trochę ułatwić oraz urozmaicić sobie trasę, wjechaliśmy na górę Koleją Gondolową. Gdy znaleźliśmy się już u celu, zachwyceni mijaną po drodze przyrodą, nie mogliśmy się doczekać spróbowania tych ,,słynnych” izerskich naleśników. Każdy dostał porcję z twarogiem i jagodami, jednak znaleźli się tacy, którzy zjedli jeszcze drugi wariant – z pieczarkami i serem. Po krótkiej przerwie i zabawie ze zwierzakami, nadszedł czas, by wracać do domów. Chociaż byliśmy zmęczeni, mieliśmy powody do zadowolenia. Na pewno znalazły się osoby, które chętnie powtórzyłyby taką wyprawę (choćby dla naleśników). 

Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki panu Krzysztofowi Piotrowiakowi!

 

Czytaj więcej: Wycieczka na Chatkę Górzystów

Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce
Po eliminacjach powiatowych (Leśna) i strefowych (Zgorzelec), dn. 06.06.2017 r. odbył się finał wojewódzki we Wrocławiu.
Awans do zawodów uzyskała trójka naszych uczniów
- Natalia Rewers w pchnięciu kulą I m w powiecie (10,10 m), IV m w strefie (9,78 m),
- Jakub Żurawski w rzucie oszczepem I m w powiecie (46,36 m REKORD SZKOŁY), IV m w strefie 42,79 m. 
- Kacper Witczak w skoku w dal II m w powiecie (5,49 m), VII m w strefie(5,68 m REKORD SZKOŁY).
Nasi uczniowie w zawodach wojewódzkich walczyli bardzo dzielnie i wszyscy się uplasowali w swoich konkurencjach w pierwszej dziesiątce w województwie:
- V m Jakub Żurawski (43, 82 m),
- VII m Kacper Witczak ( 5, 53 m),
- X m Natalia Rewers ( 9,67 m). 
Gratulujemy osiągniętych wyników i godne reprezentowanie szkoły.
Ponieważ były to ostanie zawody sportowe w bieżącym roku szkolnym DZIĘKUJEMY wszystkim naszym uczniom, którzy reprezentowali nasze gimnazjum w rozgrywkach międzyszkolnych.

Mirosław Kijewski i Joanna Szaniawska 

U W A G A !!!!

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

 

Szkoły Podstawowej Nr 1 im. M.Skłodowskiej-Curie

oraz

Gimnazjum Nr 1 im. Ratowników Górskich

w Świeradowie-Zdroju

 

dnia 1 września 2016r.

o godz.  1030

01 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół  wspólnie  z Miejską Biblioteką Publiczną IZERKA w Świeradowie-Zdroju będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą  dzięki której pokazaliśmy dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu. Uczestniczyło w niej ok. 300 osób, uczniów, nauczycieli, bibliotekarzy i  przedszkolaków. Słowem było. super!


Szanowni Rodzice i Uczniowie 13.09.2016r. w naszej szkole będziemy gościć Leśników, którzy przeprowadzą zajęcia z edukacji leśnej w ramach projektu "ZIELONY ROWER". Przyjadą do nas na rowerach, a jeden już jedzie ze Szczecina na hulajnodze!!!!!! Więcej informacji o działaniach i zadaniach związanych z przygotowaniem szkoły na powitanie Gości przekazano podczas apeli, a notatka znajduje się w zeszycie kontaktów. kontaktów.