Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Taneczny występ klasy 4c z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju. Dzieci przygotowała ich wychowawczyni  Pani Joanna Szaniawska.

 

W środę 8 października odbył się happening zorganizowany przez uczniów klasy ósmej. Hasłem przewodnim było bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów przez małych i dużych!
Dzięki przygotowanym plakatom i szczypcie odwagi zaapelowaliśmy do kierowców-Rodziców, aby wysadzali swoje pociechy na ul. Wyszyńskiego, a przez to przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w bezpośrednim otoczeniu szkoły!
Społeczność uczniowska żywo zareagowała na nasze działania, które z chęcią powtórzymy, oczywiście w razie potrzeby.

 

 

Czytaj więcej: MŁODZI BIORĄ SPRAWY W SWOJE RĘCE

Szkole Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK „Świeradowskie Orły”, działające w MZS, rozpoczęło rok szkolny udziałem w V Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, w której uczestniczyło trzydzieści sześć osób w różnym wieku, które z Czerniawy wędrowały na Smrek, Łącznik, Stóg Izerski by wyprawę zakończyć w Świeradowie-Zdroju uroczystym wręczeniem dyplomów, odblasków i niespodzianek ufundowanych przez Zarząd Główny PTTK. 

 

 

Czytaj więcej: Turystyczny wrzesień

 

 

Żyjcie tak aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Te piękne życzenia wszystkim Chłopcom naszej szkoły złożyły ich koleżanki, a że do serca mężczyzny dotrzeć można przez … żołądek, to zaprosiły swoich kolegów na ucztę kulinarną zorganizowaną w przygotowanej specjalnie na ten wyjątkowy dzień kawiarence szkolnej. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości, szczególnie Rodzicom, którzy poświęcili czas, aby przygotować smakołyki dla naszych kolegów.

Czytaj więcej: DZIEŃ CHŁOPCA W SZKOLE

1 października 2018 r. odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w Olszynie, które jednocześnie były Mistrzostwami Powiatu Lubańskiego. Startowaliśmy w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjum. Startowały szkoły SP Smolnik, SP Pisarzowice, SP 4 Lubań, SP 1 Olszyna, SP Pobiedna, SP 2 Lubań, SP Świeradów Zdr., SP 3 Olszyna. Zawody odbyły się przy stadionie miejskim w Olszynie. Długości dystansów dostosowane były odpowiednio do kategorii wiekowych.
Złote medale i Mistrzostwo Powiatu zdobyli: Zofia Krzcot, Sobierańska Aleksandra, Malec Nikola, Rutkowski Kajetan. Brązowy medal wywalczył: Żyłkiewicz Tymon. 4 Miejsce: Szaniawski Jacek. W klasyfikacji drużynowej SP dziewczynki zajęły 4 miejsce, zaś chłopcy 6 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Sebastian Łoziński

 

 

 

Czytaj więcej: Drużynowe Biegi Przełajowe w Olszynie. Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego.

 

Ogólnopolska akcja ważenia tornistrów została zainaugurowana z początkiem października także w  Szkole Podstawowej nr 1 w Świeradowie- Zdroju. Chcieliśmy sprawdzić  i zwrócić uwagę na szkolny plecak: na to  co uczeń w nim nosi na co dzień i czy rodzice oraz dzieci zwracają uwagę na to, w jaki sposób właściwie zapakować przybory szkolne. Dopuszczalna norma wagi tornistra, czy plecaka  nie powinna przekraczać 10-15 procent wagi ucznia. W tornistrze powinny znajdować się więc tylko niezbędne przedmioty. „Rekordzista” w naszej szkole miał plecak znacznie przekraczający normę, bo  28, 3% swojej  wagi. Był to jednak jeden z nielicznych przypadków. Generalnie cieszymy się, że nasi uczniowie nie są przeciążeni zbyt „dobrze” wyposażonymi tornistrami.

21 września 2018 roku odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój w Biathlonie Letnim. Startowało 156 zawodników w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjum: UKS Olimpijczyk Sosnówka, UKS Kamieńczyk Szklarska Poręba, UKS Krokus Piechowice, UKS Świeradów-Czerniawa, MKS Karkonosze Szklarska Poręba, UKS Świeradów-Zdrój. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Świeradowie-Zdroju. Długości dystansów dostosowane były odpowiednio do kategorii wiekowych. Zawodnicy strzelali z broni laserowej dwukrotnie (dwa razy po pięć strzałów).

 

 

Czytaj więcej: VIII Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój w Biathlonie Letnim

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.