Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018, w Miejskim Zespole Szkół, odbyła się 04.09.2017r. Podczas uroczystości, w poczet społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, zostali przyjęcie Uczniowie klas pierwszych, których wychowawczyniami  zostały panie Izabela Salawa i Danuta Wiatr.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał  Wam wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie przyjaciół.

Czytaj więcej: Pasowanie na PIERWSZOKLASISTĘ 

Jak po raz pierwszy zalogować się do e dziennika UONET+ (film)

 

 

Jak odzyskać zapomniane hasło (dotyczy rodziców, uczniów i nauczycieli)

 

Zielona szkoła dzień trzeci 18.06.2017r. Dzisiaj wędrowaliśmy z przewodnikiem panem Piotrem Norko po Górach Sokolich, wspinaliśmy się po schodach na Sokolik, zdobywaliśmy pkt do odznak turystycznych, realizowaliśmy program BEZPIECZNIE na SZLAKU, integrowaliśmy podczas zabaw sportowych i muzyczno-ruchowych, a wieczorem dyskoteka. Zakończeniem dnia był wieczór legend związanych z miejscem naszej wycieczki.

Jutro mamy zajęcia edukacyjne w pałacu w Bukowcu, komputerowe i taneczne w domu Wczasów Dziecięcych „Margo” i niespodzianka???? Jaka??? Dowiemy się wieczorem!!!

Dobranoc kochani Rodzice i Krewni tęskniący za nami:)

 

 

Uczniowie klas: Ia, IIb, IIIa oraz połączone siły IIIc, IIIb i IIc 16.06.2017r. wyjechali na zielona szkołę do Bukowca. Podczas pobytu, pełnego aktywności ruchowej, zwiedzania, poznawana i uczestnictwa w Imprezach przygotowanych przez Fundację Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, uczestnicy wyjazdu uczą się, bawią, poznają, doświadczają i integrują.

Powrót do domu dopiero we wtorek, a przed nami wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez wychowawców, przewodnika pana Piotra Norko oraz nauczycieli z Domu Wczasów Dziecięcych „Margo” w Bukowcu. 

 

 

Uczniowie klasy IIIb i IIIc 06.06.2017 r. wybrali się na wycieczkę autokarową do Liberca, który jest miastem pełnym atrakcji architektonicznych, przyrodniczych, ale również sportowych i rekreacyjnych.  Głównym, celem wyjazdu były zajęcia edukacyjne w IQlandii, gdzie przenieśliśmy się w świateksperymentówi inteligentnej zabawy. Rozmawialiśmy i sterowaliśmy humanoidalnym robotem. Mogliśmy poczuć na własnej skórze siłę huraganu oraz przeżyć trzęsienie ziemi. Oglądaliśmy ekspozycję poświęconą geologii, planecie ziemi oraz paleontologii. Byliśmy w planetarium w którym obejrzeliśmy dwa filmy o kosmosie i naszej planecie. Zdejmowaliśmy odciski palców. Inne wystawy, które zwiedzaliśmy to między innymi: „Wodny świat", „Kosmos", „Zmysły", „Żywioły" , „Człowiek". Wymieniać można bez końca. Jedno jest pewne, dawno nie przeprowadziliśmy tylu ciekawych eksperymentów!

Ostatnim punktem wycieczki było najstarsze w Czechach ZOO, w którym mieliśmy obserwować wiele egzotycznych zwierząt, takich jak: żyrafy, słonie, flamingi, zebry, lwy, małpy oraz wyjątkowe białe tygrysy.

Jedynym minusem wycieczki może być to, że dzieci będą chciały powtórzyć niektóre  eksperymenty w domu np. ten dotyczący pomiaru krzyku (rodzice muszą zaopatrzyć się w zatyczki do uszu) lub jak to jest, że czajnik bezprzewodowy sam się wyłącza? (i trzeba będzie zainwestować w nowy).

Dzieci z klas III pewno nie zapomną, że nauka otacza nas niemal wszędzie, także w naszych domach. Jest zarówno w urządzeniach elektronicznych, takich jaktelewizor lub czujnik automatycznie zapalającego się światła na klatce schodowej, jak i w silnikach spalinowych lub zwykłej toalecie ze spłuczką. Bez nauki nasze życie pozbawione byłoby tych wynalazków.

Dziękujemy naszej niezastąpionej przewodniczce Pani Teresie oraz naszym rodzicom za możliwość wzięcia udziału w takiej ciekawej wyprawie do świata wiedzy.

                                              

 

                                                                                                                     Anna Żołnierek i Agnieszka Fehring-Dworak 

 

 

 

Zarząd Oddziału LOP w Jeleniej Górze jest organizatorem Regionalnych Konkursów Przyrodniczo-Krajoznawczych kl. II - III  szkoły podstawowej pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”. W tegorocznej edycji w etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały laureatki eliminacji szkolnych: Oliwia Gojżewska, Kamila Zglińska i Małgorzata Pasierb.  W Lubomierzu 25.09.2013r. 32 zawodników z powiatów: lubańskiego, lwóweckiego i bolesławieckiego  rywalizowało o awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19-20.04.2013r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łupkach koło Wlenia. 

Zawodnicy rozwiązywali test składający się z 12 pytań, a po słodkim poczęstunku zwiedzili ekspozycję pt. „Wystawa Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Lubomierskiej”, która znajduje się w budynku szkoły, Muzeum „Kargula i Pawlaka” i dom Płócienników. 

 

 

 

Czytaj więcej:  Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Krajoznawczy kl. II - III

Copyright © 2017 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.