Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

18.04.2018r. w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III, w którym nasza szkołę reprezentowała Vanessa Fura uczennica klasy IIIa opiekun Beata Bielak. Uczestnicy matematycznych zmagań reprezentowali laureaci etapów szkolnych z terenu z powiatu lubańskiego. 

Organizatorem z ramienia Powiatowego Centrum Edukacji w Lubaniu była pani Izabela Salawa. Uczestnikom życzymy kolejnych sukcesów w życiu osobistym i edukacji szkolnej. 

Czytaj więcej: XI Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych konkursach ochrony środowiska i przyrodniczym pt. „Współczesna misja – mniejsza niska emisja” i  „W świecie owadów powiatu lubańskiego” organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Trzyosobowe zespoły, przygotowane przez panie: Agnieszkę Kurec i Teresa Fierkowicz, wykazały się wysokim poziomem wiedzy i zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach:  I-III, IV-V, VI-VII i gimnazjum. Dziękujemy Uczestnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej placówki.

Czytaj więcej: W świecie owadów powiatu lubańskiego

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie –Zdroju odbył się szkolny konkurs recytatorski „Kiedy myślę – Ojczyzna”, do którego przystąpiło 27 uczniów. 

   Zgodnie z regulaminem uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych:   

klasy I-III SP, IV-VII SP, Gimnazjum.

   Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja konkursowa dokonała następującego rozstrzygnięcia:

   Klasy I – III SP:

I miejsce – Zuzanna Marek 3b, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborska

II miejsce – Wiktoria Chajęcka 1b, „Tu wszędzie Polska” T.Kubiak

III miejsce – Marcel Leśniewski 1b, „Trzeci maj” R. Suchodolski

III miejsce – Julia Olszewska 2a, „Ziemia rodzinna” W. Bełza

   Klasy IV – VII SP:

I miejsce – Zofia Salawa 4c, „Płynie Wisła, płynie…”, poezja śpiewana

II miejsce – Agata Szaniawska 7a, „Ojczyzna nasza” A. Fredro

III miejsce – Jacek Szaniawski 4c, „Pytasz mnie” A.Rosiewicz, poezja śpiewana

III miejsce – Aleksandra Meyer 6a, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborska

   Gimnazjum:

I miejsce – Piotr Bardeli 2cG, „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” K.I.Gałczyński

II miejsce – Karolina Salawa 3bG, „Testament mój” J. Słowacki

III miejsce – Oskar Śliwiński 2cG, „Wspomnienie wielkiej chwili” W. Malicka

   Laureaci trzech pierwszych miejsc, z każdej kategorii wystąpią w finale, który odbędzie się 25 kwietnia 2018r. w Bibliotece Miejskiej „IZERCE”, o godzinie 9.00.

   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w finale.

 Monika Podolska

 

Czytaj więcej: Szkolny konkurs recytatorski „Kiedy myślę – Ojczyzna”

23.03.2018r. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I-III ph "Przyroda nas zachwyca", w którym wzięło udział osiemnaścioro przedstawicieli poszczególnych klas. Jury oceniało występy biorąc pod uwagę znajomość tekstu, dykcję i interpretację, a podsumowaniu punktów ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco: I miejsce i awans do etapu powiatowego Zuzanna Wolanin II i III miejsce zajęli Krzysztof Sobierański, Filip Daszko, Pola Matyaszczyk, Noemie Wawrzyniak, Kalina Pomorska, Emilia Matacz, Wiktoria Chajęcka i Zuzanna Marek. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy, a Zuzi życzymy sukcesu na wyższym szczeblu.

Organizator Beata Bielak

Czytaj więcej: Przyroda nas zachwyca 

Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły przywitali tanecznym krokiem uczestnicząc w Jubileuszowym X Konkursie Tańca „Żabi Pląs” 2018. Popisy solistów i zespołów oceniało jury w składzie: pan Adrian Mleczek i pani Grażyna Kasprzak, sprzęt nagłaśniający obsługiwali: Oliwer Piotrowiak i Kacper Baudur, a nad dokumentację fotograficzną czuwał pan Rafał Matelski. Dwugodzinne występy zostały zakończone ogłoszeniem wyników i w kategorii solistów I miejsce zajęła Wiktoria Chajęcka II Lena Bokisz, a III Vanessa Fura. W kategorii zespołów I miejsce wytańczyły Kornelia Komnacka, Nadia Mularczyk i Zofia Salawa II Julia Olszewska i Lena Sokołowska III miejsce Lena Bokisz, Zuzanna Dziedzińska, Michelle Dzierżęga, Oliwia Osińska, Nikola Szczepańska, Anna Zwolak.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej Imprezie, panu Adrianowi, który jest instruktorem tańca i prowadzi zajęcia taneczne w szkole, za pracę w jury i spotkanie pokonkursowe z uczestnikami Konkursu, Oliwerowi i Kacprowi za nagłośnienie, a panu Rafałowi za utrwalenie tanecznych układów. 

Teresa Fierkowicz

Pozdrawiam 

P.S Film już niedługo :)

Czytaj więcej: Na żabi pląs - tanecznie przywitanie wiosny

W dniu 07.03.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział konkursie językowym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Do półfinału z języka angielskiego zakwalifikowali się Antonia Lita, Aleksander Trzewiczek, Agata Matwiejczuk, Kacper Mandrak oraz Jagoda Śnieżek, która niestety nie mogła wziąć w nim udziału, ponieważ przygotowywała się do finału zDolnego Ślązaczka.  Z języka niemieckiego do drugiego etapu przeszli Marcel Jurkiewicz i Jakub Olszewski. 

Jak co roku, uczniowie przystąpili do części pisemnej, po której zostali wyłonieni finaliści, którzy w trzecim etapie musieli przedstawić  wcześniej przygotowaną prezentację na wybrany temat.   W finale udział wziął  Kuba, który zajął 3 miejsce.  

Dzień konkursu został urozmaicony o różne zajęcia i warsztaty dla uczestników. Uczniowie mogli obejrzeć szkołę z perspektywy licealistów uczęszczających do tej placówki i zapoznać się z ofertą edukacyjną i kulturalną na kolejny rok szkolny. Dzień dodatkowo umiliły nam spotkania z naszymi absolwentami, którzy wybrali tą szkołę.

Głównym sponsorem nagród w konkursie był absolwent Liceum Ogólnokształcącego, pan Michał Niemirski, natomiast fotorelację wykonał pan Wojciech Balik. 

Małgorzata Rojek

Czytaj więcej: Konkurs językowy

    W środę 14 marca 2018 roku uczniowie klasy 1B naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Renata Simińska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi, żeby można było się przekonać, czy książki są ich przyjaciółmi. Najmłodsi uczniowie test zdali wspaniale i następnie zostali pasowani na czytelników Biblioteki Szkolnej. Kolejnym punktem było złożenie przyrzeczenia,   w którym to dzieci obiecały, że będą kochać i szanować książki.

Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe „Prośby książki”  oraz zakładki i mogli wypożyczyć pierwszą, wybraną przez siebie książkę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Monika Podolska

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika klasa 1b SP

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.