Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

W ramach tegorocznych zajęć świetlicowych nasi podopieczni bardzo aktywnie spędzają czas. Począwszy od zajęć kulinarnych gdzie pod okiem wychowawczyni Nikolety  Dzierżęgi dzieci uczyły się lepić pierogi z mąki orkiszowej przez zajęcia na basenie czy na rolkowisku w Zgorzelcu nuda im nie straszna. Gdy słońce pięknie świeci w murach szkoły żal siedzieć uczestnicy wsiadają na rowery i z siodełka zwiedzają okolice. A jak do kina to tyło do Izerskiej Łąki, a że to w Czerniawie a pogoda wspaniała to po seansie oczywiście spacerkiem przez las do szkoły. W między czasie jakiś wypadzik do zaprzyjaźnionej kręgielni czy innej szklanej kuźni lub Bacówki Izerskiej robić ser z koziego mleka. Jakby komuś było mało to są jeszcze zajęcia harcerskie w parku zdrojowym, kulinarne i plastyczne w szkole. I tak do 10 sierpnia. Więcej zdjęć z naszych zajęć na szkolnym FaceBook.

 

Czytaj więcej...

„Radość wspólnego działania”,  „Mój świat jest eko”, „Wiem co jem”, to tylko niektóre  z tematów zajęć świetlicy środowiskowej Ul. Poprzez wspólne gotowanie połączone z pogadankami na temat zdrowego i ekologicznego jedzenia, staramy się pobudzić świadomość dzieciaków już od najmłodszych lat. Chcąc uświadomić im, że jesteśmy tym co jemy. Poznawanie witamin, minerałów, ziół czy przypraw pozwala nam być bardziej otwartymi na świat „eko”, a tym samym korzystnie wpływa na nasz rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny.

Podczas warsztatów świetlicy środowiskowej działamy również plastycznie. W przedświątecznym czasie mając do dyspozycji korę drzewa, kilka kolorowych kartek, tekturę oraz  piórka udało się nam stworzyć wyjątkowe kartki wielkanocne, które zapewne trafiły do wyjątkowych osób. Żaden świąteczny prezent nie sprawi naszym bliskim więcej radości, niż własnoręcznie wykonana kartka świąteczna. 

Czytaj więcej...

Podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej „UL” 15.02.2018r. pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku. Wycieczka miała na celu podkreślenie wartości adoptowania zwierząt, zamiast ich kupna, spacer z pieskami po "Psim Lasku" oraz przekazanie zebranej w szkole karmy, kocy i materacy. 

Więcej informacji o adopcji psów lub kotów na stronach: http://przylasek.eschronisko.pl/ i https://www.facebook.com/schroniskoprzylasek/

Czytaj więcej...

Czwartek i piątek (25 – 26.01) to dni, które zaplanowane zostały na wycieczki  i odwiedziny okolicznych miejsc kultury, nauki oraz rękodzielnictwa. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do najbliższego nam sąsiada, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeradowie Zdroju  na zajęcia literacko – teatralne inspirowane twórczością Wandy Chotomskiej. Następnie udaliśmy się  do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka” na krótką prelekcję na temat naturalnych zasobów Pogórza Izerskiego, ochrony i pielęgnacji posiadanych dóbr ekologicznych. Zaprezentowano nam również i odrobinę miłego relaksu podczas projekcji animowanego filmu pt. „W głowie się nie mieści”. Kolejnym z zaplanowanych miejsc była pracownia rękodzielnictwa „Stara Kuźnia”. Tematem zajęć przewodnich były własnoręcznie wykonane zakładki do książek metodą decoupage. Po wytężonej pracy inspirowanej twórczością, spotkanie zakończyliśmy w równie oryginalny sposób (jak na porę roku), wybornie ugrilowaną, smaczną kiełbaską .

 

… niestety  „ wszystko co dobre szybko się kończy”,  tak też  i ferie zimowe. Do zobaczenia za rok.

 

 

Czytaj więcej...

W dniu dzisiejszym (24.01) z wizytą do nas przybył P.Wojciech. Ekspert od spraw „przeróżnych”.  Przywiózł ze sobą całą masę bardzo interesujących rzeczy. Po krótkim wprowadzeniu zaczęło się !!!. Wąchanie, smakowanie, odmierzanie, przeliczanie, porównywanie … i bardzo ciekawe wnioski. 

Zajęcia  do których zaangażowaliśmy niemal wszystkie zmysły  okazały się wspaniałą zabawą z dziedziny  biologii j i chemii.

 

Czytaj więcej...

W dniu 23.01 odwiedziliśmy „Chatę drwala” – obiekt, w którym prowadzone są zajęcia podnoszące świadomość  społeczną  w zakresie racjonalnego korzystania ze wszystkich funkcji lasu. Tam również i my, wykazaliśmy się nie tylko wiedzą, ale i zdolnościami plastycznymi podczas zajęć z zakresu wiedzy o lesie.

Czytaj więcej...

Tegoroczne ferie zimowe przebiegają pod hasłem: "aktywni - zadowoleni". Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym planem zimowiska. Dzieci korzystają z wyżywienia (śniadania i obiady).W pierwszym tygodniu wszyscy zostali zaznajomieni z regulaminem zimowiska. W poniedziałek  skierowaliśmy się po zdrowie i relaks do Jaskini Galos w Centrum Rehabilitacji ''Goplana". We wtorek braliśmy udział w warsztatach ceramicznych a także zdobiliśmy pierniki. W środę  zdobiliśmy bombki, grawerowaliśmy szklane naczynia. Przed nami jeszcze wiele atrakcji. Teraz czas na zajęcia sportowe i konkursy sprawnościowe. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Mamy kolejny tydzień ferii zimowych. Dynamicznie i „słodko” przebiegający czas wspólnie spędzany w świetlicy „UL”. Podczas zajęć kulinarnych (22.01) uczestnicy zimowiska dowiedzieli się jak zdrowo i smacznie przygotować pożywny deser. Zajęcia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” poprowadziła p. Nikoleta, która nie tylko opowiedziała o dobroczynnym działaniu takich składników, jak komosa ryżowa czy siemię lniane, ale także pokazała jak połączyć je w przepyszną całość.

Czytaj więcej...

Opiekunowie Świetlicy Środowiskowej „Ul” 28.12.2017r. zorganizowali VIII Bal Sylwestrowy dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna impreza odbyła się przy muzyce granej na żywo przez pana Ireneusza Kudybę i w blasku świateł dyskotekowych, które rozświetlały parter szkoły.

Uczestnicy, w eleganckich sylwestrowo-karnawałowych strojach, tańczyli, brali udział w licznych konkursach i zabawach integracyjnych wesoło i aktywnie spędzając czas.

Organizatorzy serdecznie dziękują paniom: Izabeli Salawie, Katarzynie Matelskiej, Alicji Bigus, Kamili Syrewicz, Sylwii Sokolak za pomoc, panu Irkowi za świetną muzykę i kreatywne zabawy, a uczestnikom za wspaniałe układy i zabawy taneczne. T.F. i G.K.

Czytaj więcej...