Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

17.09.2017r. Uczniowie klas: IIa, IIIb, IVc i Va uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka i promocji książki pt. "Sybirackie dzieje" będącej zbiorem wspomień spisanych przez Członków Koła Sybiraków w Świeradowie-Zdroju oraz prac przygotowanych przez Uczniów Gimnazjum na Konkurs pt. „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”. 

Serdecznie dziękujemy pani EugenIi Kuderze za zaproszenie na uroczystość, Dzieciom za piękny występ, Rodzicom za udział w żywej lekcji historii

 

.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Świetlica Środowiskowa „Ul” serdecznie zaprasza w dniach 22-24.09.2017r., dziewięcioosobowe zespoły dzieci i młodzieży, do udziału w XLIII Jeleniogórskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej "Mysłakowice  2017”. Starujemy o godz. 15.00 wycieczką rowerową po Grzbiecie Kamienickim, wieczorem konkurs pierwszej pomocy i nocleg na sali gimnastycznej w MZS. Kolejnego dnia bierzemy udział w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej (do udziału w której zapraszamy mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych do aktywnego spędznia wolnego czasu) i o godz. 9.00 wyjeżdżamy na Rozdroże Izerskie i wędrujemy przez Halę Izerską, Polanę do MZS na kolejne konkursy. W niedzielę przejazd do Staniszowa i wędrówka do Mysłakowic na zakończenie trzydniowych zmagań rajdowych. Przewidywany powrót godz. ok. godz. 15.??

Zgody wraz z regulaminem do pobrania w sali nr 12. 

 

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Świetlica Środowiskowa „UL”, Rewir Dzielnicowy Policji w Świeradowie-Zdroju serdecznie dziękują za pomoc w organizacji 26.08.2017r. VII Festynu integracyjno-profilaktycznego pt. „Postaw na Rodzinę i Bezpiecznie z Odblaskiem Wędruj do Szkoły”. Dzięki zaangażowaniu Sebastiana Łozińskiego, Mirosława Kijewskiego,  Radosława Mularczyka, Janiny Dering, Justyny Wądołowskiej, Lubomirowi Leszczyńskiemu odbył się profesjonalnie przygotowany "Bieg po Zdrowie. Tomasz Mitkiewicz, Bartosz Kijewski, Bogusława Franckiewicz, Anna Żołnierek, Elżbieta Mitlkiewicz prowadzili, cieszący się niekończącym zainteresowaniem, Rowerowy Tor Przeszkód. Izabela Salawa, w ramach Program Edukacyjnego RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ prowadziła kącik medyczny w którym można było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Pani Danuta Wiatr w myśl hasła "PRZYRODA UCZY NAJPIĘKNIEJ" edukowała uczestników z zakresu ekologii, przyrody, a łamigłówki, puzzle, zagadki, liczne eksponaty z cietrzewiem na czele cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Pani Barbara Krakowska zachęcała do udziału w konkursie plastyczny, którego tematyka związana była z bezpieczną droga do szkoły. Lucyna Smaroń organizowała pokazy wielkich baniek mydlanych, malowała twarze i prowadziła stanowisko twórczego wykorzystanie dłoni w zabawach plastycznych z zastosowaniem masy solnej. Sebastian i Katarzyna Łozińscy przygotowali sprawnościowy tor przeszkód. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu omawiali zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w domu, podczas zabawy na podwórku czy w kontakcie z osobami obcymi. Policjanci przypominali o konieczności i zaletach noszenia elementów odblaskowych, bezpiecznego wędrowania do i ze szkoły oraz zapraszali do obejrzenia wozu policyjnego. Julia Skoczylas i Kamila Zglińska przygotowały dla najmłodszych plac zabaw z mięciutkimi zabawkami.
Inne atrakcje przygotowane przez organizatorów to: dmuchańce, animacje "Bezpiecznie w Smerfowej Wiosce" i przedstawienie pt. "Miś jest grzeczny i bezpieczny" przygotowany przez Teatr Maska z Krakowa. 
Organizatorzy dziękują Aquapark Interferie Sport Hotel Świeradów Zdrój za ufundowanie wejściówek na basen dla miłośników biegów, Tomaszowi Mitkiewiczowi za nagrody do zwycięzców zawodów rowerowych, Mateuszowi Podkomorzemu, Rafałowi Matelskiemu, Kamilowi Brzostowskiemu za obsługę sprzętu nagłaśniającego, Katrzynie Luto Przybylskiej za pomoc i pyszne ciasto, Stanisławowi Fierkowiczowi za logistykę i czuwanie nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem Festynu, Joannie Skoczylas i Sylwii Sokolak za smaczne kiełbaski z grilla i dbanie o puste brzuszki uczestników, Nadleśnictwu Świeradów za puzzle edukacyjne, Uczestnikom i ich Rodzicom oraz Opiekunom za aktywny udział w naszej Imprezie edukacyjnej utrwalającej zasady bezpieczeństwa i promującej aktywne spędzanie wolnego czasu z dala od nałogów.

 

Czytaj więcej...

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Świetlica Środowiskowa „UL”, Miejska Biblioteka Publiczna „IZERKA” i Rewir Dzielnicowy Policji w Świeradowie-Zdroju serdecznie zapraszają do udziału

w VII Festynie integracyjno-profilaktycznym pt „Postaw na Rodzinę i Bezpiecznie z Odblaskiem Wędruj do Szkoły”

Termin: 26 sierpnia 2017r.                                               Miejsce: Miejski Zespół Szkół

Program Imprezy:

8.55 – 9.25 (boisko szkolne) zapisy dzieci, młodzieży w wieku od 4 do 16 lat do udziału w „Biegu po zdrowie” i „Rowerowym Torze Przeszkód”.

9.30 – 10.30 – Zawodybiegowe i rowerowe na terenie boisk szkolnych -oficjalny Sponsor Biegów INTERFERIE Aquapark Sport Hotel.

10.00 – 13.00 – pogadanki, spotkanie z policjantami, zajęcia edukacyjne dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły, zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, konkursy gry i zabawy na wesoło, zawody sportowe, malowanie twarzy, DMUCHAŃCE, zajęcia plastyczne, inne atrakcje. 

12.00-13.00 - animacje z aktorami pt. „Bezpiecznie w Smerfowej Wiosce”. 

13.00-14.00 – przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki pt. „Miś jest grzeczny i bezpieczny”.

Dodatkowo: zbiórka nakrętek plastikowych dla Szymonka z Uboczadekoracja zwycięzców konkursów sportowych, kiełbaska z grilla i inne niespodzianki przygotowane przez Organizatorów. 

 

Impreza sfinansowana ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju

U W A G A !!!!

ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO  2017/2018

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 im. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE

ORAZ GIMNAZJUM NR 1 im. RATOWNIKÓW GÓRSKICH w ŚWIERADOWIE-ZDROJU

DNIA 4 WRZEŚNIA 2017r. o godz.  1030

WYJAZD Z WOLIMIERZA o godz. 930 ODJAZD o godz. 1200

„Dolnośląscy leśnicy pomogą dzieciom z gmin dotkniętych skutkami katastrofalnych wiatrów. Zapraszają 80 dzieci na tygodniowy pobyt do Kotliny Kłodzkiej i Gór Izerskich.
Pamiętając katastrofalną powódź tysiąclecia 1997 roku oraz bezinteresowną pomoc niesioną przez ludzi z całej Polski dzieciom naszego regionu, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oferują swoją pomoc i zapraszają dwie grupy autokarowe (ok. 80 dzieci) na Dolny Śląsk.
Tygodniowy pobyt jednej grupy w Kotlinie Kłodzkiej, a drugiej w Górach Izerskich pozwoli dzieciom z gmin dotkniętych kataklizmem choć na chwilę zapomnieć o własnych tragicznych przeżyciach, a ich rodzicom da więcej czasu na prace przy usuwaniu skutków żywiołu.
Dolnośląscy leśnicy oferują dzieciom bezpłatny transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz całodzienną opieką wypełnioną programem edukacyjno-turystycznym.” 

 

Świeradów-Zdrój, na zaproszenie Nadleśnictwo Świeradów w dniach 25.08-01.09.2017r. będzie gościł pięćdziesięcioosobową grupę dzieci z poszkodowanych regionów. Podczas pobytu będą wypoczywać, zwiedzać, bawić się i aktywnie spędzać czas. 
Osoby WIELKIEGO SERCA, które chcą wspomóc Rodziny poszkodowane podczas nawałnicy z 11/12.08.2017r. mogą przynosić wyprawki szkolne (nowe) dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat i inne materiały trwałe zapraszamy w dniach 25/26.08.2017r. w godz.,. 8.00 15.00 do Świetlicy Środowiskowej „UL”, a 26-31.08.2017r. w godz. 8.00-15.00 do Nadleśnictwa Świeradów. Zebrane DARY SERCA zostaną zawiezione i przekazane do Sztabów Kryzysowych z Borów Tucholskich. 
Osoby, Instytucje, które chcą włączyć się do akcji i ufundować Dzieciom podczas pobytu inne atrakcje proszone są o kontakt pod nr 665 733 443 lub 667600093.

Organizator: Świetlica Środowiskowa „UL”

Pięć tygodni zajęć opiekuńczo-wychowawczych, zorganizowanych przez Świetlicę Środowiskową „UL” w pierwszym miesiącu wakacji, to czas edukacji, integracji, zabawy i realizacji programu profilaktycznego „Radość wspólnego działania”. Dwie grupy, w wieku od ośmiu do trzynastu lat, korzystały z sali gimnastycznej, korekcyjnej, boisk szkolnych, placów zabaw ucząc się, bawiąc i aktywnie spędzając czas. 

Opiekunowie i podopieczni serdecznie dziękują Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zajęć, pani Marcie Korzeniowskiej za pyszny tort z bitą śmietaną i owocami, który w tempie ekspresowym został skonsumowany przez uczestników zajęć, panu Dariuszowi Siemaszkiewiczowi za możliwość skorzystania z kręgielni, panu Krzysztofowi Tasiulisowi za przeprowadzenie Świetlicowego Turnieju Kręglowego, paniom Katarzynie Męcinie, Kindze Miakienko i Monice Chwaszcz za zajęcia edukacyjne, paniom Elżbiecie Mitkiewicz i Barbarze Gorgoń, Bogusławie Franckiewicz, Danucie Kropidłowskiej za pomoc opiekunom i opiekę nad dziećmi, pani Wiesławie Lis za opiekę medyczną i pogadanki z zakresu pierwszej pomocy, Tomaszowi Mitkiewiczowi oraz Michałowi Palbowowi za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników podczas zajęć rowerowych

 

.

 

Czytaj więcej...

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zorganizowane w Świetlicy Środowiskowej "UL", dobiegają końca. W pamięci uczestników pozostaną wycieczki piesze, autokarowe, rowerowe, rajdy, nocleg w namiotach, ogniska, zabawy kulinarne, rozgrywki i zawody sportowe, zajęcia pływackie, Świetlicowy Turniej w Kręgle, edukacyjne spotkania w Nadleśnictwie Świeradów i w MBP „Izerka” i wiele innych atrakcji dzięki którym podczas wakacji w mieście nie można się było nudzić.

Opiekunowie i podopieczni serdecznie dziękują Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholkowych w Świeradowie-Zdroju za sfinansowanie zajęć przebiegających pod hasłem "Radość wspólnego działania", panu Dariuszowi Siemaszkiewiczowi za udostępnienie kregielni w DWDz, pani Marcie Korzeniowskiej za pyszny tort, paniom Elżbiecie Mitkiewicz, Bogusławie Franckiewicz, Danucie Kropidłowskiej, Barbarze Gorgoń za opiekę nad dziećmi i pomoc wychowawcom i życzymy Wszystkim słonecznych i aktywnie spędzonych wakacji. 

 

Czytaj więcej...

Ostatni dzień zielonej szkoły 20.06.2017r. czterdziestosześcioosobowa grupa dzielnych uczestników zakończyła wędrówką przez Park Krajobrazowy Doliny Bobru szlakiem punktów widokowych. Pierwszym był popularny „Grzybek” – widoczna z daleka wieża na Wzgórzu Krzywoustego w Jeleniej Górze, kolejna przy Schronisku „Perła Zachodu” i najważniejsza Wieża Książęca w Siedlęcinie.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzorowe zachowanie, miło spędzony czas i bezpieczne wędrowanie po szlaku.

 

 

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i pożegnanie Uczniów klas III Gimnazjum odbyło się 23.06.2017r.. Podczas apeli pożegnalnych wręczono nagrody za osiągnięcia w nauce, konkursach, sporcie, statuetki „Na Nich można polegać” oraz podziękowania dla Rodziców i Przyjaciół szkoły za zaangażowanie, pomoc i wsparcie działań naszej placówki. 

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji pełnych przeżyć oraz niezapomnianych wrażeń, a we wrześniu wracajcie z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych zadań i planów.

  

Czytaj więcej...

Copyright © 2017 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.