Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

W dniach 4-6 czerwca uczniowie z klas szóstych, siódmej oraz gimnazjum pod opieką pań: Moniki Różalskiej, Ilony Tomczyk i  Anny Jezierskiej  udali się na wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Celem młodych turystów, oprócz zwiedzania i lepszego poznania historii,  był w pełni zasłużony odpoczynek po wyczerpującym roku szkolnym.

 I tak wyprawa zaczęła się wręcz symbolicznie w Muzeum Pergamońskim, gdzie po przekroczeniu  Bramy Isztar (575 r. p.n.e.) znaleźliśmy się w świecie kultury antycznej. Spacerując po kolejnych salach wystawowych nasze oczy stawały się coraz większe z zachwytu nad pięknem i wiekiem zgromadzonych w placówce eksponatów.

Krótkim oddechem po lekcji starożytności oraz kultury islamskiej był spacer po Wyspie Muzeów i zabawowe warsztaty z wznoszenia budowli gotyckich w cieniu majestatycznej katedry. Z pozostałych naszych przystanków berlińskich należy wymienić : Dzielnicę Mikołaja, Alexander Platz, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kurfürstendamm oraz Wittenberg Platz. 

Kolejny dzień spędziliśmy w Poczdamie, gdzie zwiedziliśmy dwa niesamowite miejsca: Zespół Parkowo-Pałacowy Sanssouci - letnią rezydencję ”ziemniaczanego” króla Prus Fryderyka II oraz zespół parkowo-pałacowy Cecilienhof- miejsce podpisania Układu Poczdamskiego. Poza tymi obiektami mogliśmy doświadczyć barokowo-klasycystycznego Poczdamu z jego dwiema  osobliwościami: Dzielnicą Holenderską i Kolonią Aleksandrowka z drewnianymi domkami niczym z baśni rosyjskich. 

Zwieńczeniem naszej wyprawy zaś był dzień trzeci-  wypoczynek w Tropical Island. Tu, wśród bujnej tropikalnej roślinności i zwierząt, oddawaliśmy się wodnemu szaleństwu w rozmaitych basenach, rwących potokach, lagunach oraz plażach Morza Południowego.

 

Czytaj więcej...

17. 05. 2018 roku w Pisarzowicach odbyły się powiatowe mistrzostwa w lekkoatletyce. Nasza reprezentacja uzyskała wartościowe wyniki. 

Wiktoria Zagajewska II miejsce w biegu na dystansie 600m

Aleksander Hryńko III miejsce w biegu na dystansie 300m

Vanessa Matuszak III miejsce w skoku w dal

Jakub Klimek IV miejsce w rzucie oszczepem

Sztafeta szwedzka chłopców III miejsce

Sztafeta 4 x 100m chłopców IV miejsce

Sztafeta 4 x 100m dziewcząt IV miejsce

Awans i prawo reprezentowania naszego powiatu w zawodach strefowych uzyskali: Wiktoria Zagajewska, Aleksander Hryńko i  Vanessa Matuszak.

 

Opiekun Justyna Wądołowska i Sebastian Łoziński

 

Czytaj więcej...

Uczennica Gimnazjum Katarzyna Salawa została Laureatką XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”, który jest największym i najważniejszym przedsięwzięciem krajoznawczo-turystycznym w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce. Podczas Zlotu, który odbędzie się 25-27.05.2018r, w Przeworsku, zostaną ogłoszone wyniki, ale my już cieszymy się z sukcesu (w zeszłym roku zajęła III miejsce) Kasi i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

 Dziś rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Trwać będzie przez trzy kolejne dni. Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi wraz ze społecznością szkolną życzą gimnazjalistom klas trzecich powodzenia podczas zmagań egzaminacyjnych.

Czytaj więcej...

Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie należy dostarczyć skrócony odpis aktu urodzenia dziecka oraz wypełnią kartę zgłoszenia. Zapisu można dokonać codziennie w sekretariacie szkoły od godziny 8,00 do 15,00 w dniach od 1 do 16 marca 2018r.

Karty zgłoszenia należy pobrać w sekretariacie szkoły lub kliknąć poniżej:

 

Tegoroczne ferie zimowe przebiegają pod hasłem: "aktywni - zadowoleni". Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym planem zimowiska. Dzieci korzystają z wyżywienia (śniadania i obiady). W pierwszym tygodniu wszyscy zostali zaznajomieni z regulaminem zimowiska. W poniedziałek skierowaliśmy się po zdrowie i relaks do Jaskini Galos w Centrum Rehabilitacji "Goplana". We wtorek braliśmy udział w warsztatach ceramicznych a także zdobiliśmy pierniki. W środę zdobiliśmy bombki, grawerowaliśmy szklane naczynia.w leśnej hucie przyglądaliśmy się pracy mistrzów szklarstwa. Pod koniec tygodnia śniegu dopadało z czego cieszyliśmy się. Byliśmy na sankach, jabłuszkach. Dotarliśmy do ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, niektórzy byli już zmęczeni. W piątek uczestniczyliśmy w przedstawieniu "Alicja w krainie czarów". Pierwszy tydzień ferii za nami, rozstaliśmy się słodkim poczęstunkiem. Na szczęście Wy jeszcze odpoczywacie, życzymy więc samych miłych wrażeń i dobrej pogody.

Wychowawcy: Barbara Polańska i Urszula Lipnicka

Czytaj więcej...

Blisko stu sponsorów i ponad dwieście nagród. Przychód 9.150,00 zł. Do tego nowa lokalizacja i odświeżona formuła. Tak krótko można podsumować XVIII Charytatywny Bal Rady Rodziców MZS w Świeradowie-Zdroju. Hotel Biały Kamień ugościł 64 uczestników imprezy, a świetną oprawę muzyczną zapewnił Dj Michał.
Ubiegłorocznego wyniku finansowego z licytacji oraz losowania „kotylionów” przekazanych przez sponsorów, nie udało się pobić. Różnica niewielka. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na tegorocznym Balu zabrakło zwolenników tradycyjnej formuły. A szkoda. Rekordu nie było, ale sukces jest. Jak co roku! Bo cel tej imprezy od lat się nie zmienił. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby NASZYCH Dzieciaków.
Dlatego w imieniu organizatorów pragnę bardzo podziękować przybyłym Gościom i Sponsorom za zaufanie i serce jakie okazali. Chapeau bas.

Zgodnie z tradycją najwyższą sumę z licytacji udało się uzyskać dzięki Marcie Korzeniowekiej (Domowe Wypieki) Jej tort wylicytował Burmistrz Roland Marciniak za 1.000,00 zł. Wysoko bo aż za 500,00 zł została wylicytowana ręcznie robiona przez Gabrielą Brutkowską laleczka Zosia „Ruda” oraz weekend dla dwóch osób ze śniadaniem w Hotelu Biały Kamień. Trening na strzelnicy sportowej ufundowany przez Mateusza Królaka – oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim oraz profesjonalna sesja fotograficzna u Anny Dyrdy (www.annadyrda.pl) zostały sprzedane za 400 zł. Podobnie ręcznie wykonane lampy i świecznik od Anny Świerszczak i Jacka Despota. Płyta Ani Rusowicz z autografami Gwiazd występujących na płycie „RetroNarodzenie” za 350 zł. Unikatowa, ręcznie wykonana misa na owoce od Moniki Polok (ceraMonic) za 300 zł. Wiersze dla dzieci „Gupik ma szczęście” z autografem autora Tomasza Nowaczyka -stand-uppera i członka kabaretu Czesuaf za 150 zł.

Ale lista pozostałych Sponsorów jest znacznie dłuższa. Podziękowania należą się dyrektorom i właścicielom: Interferie S.A., PGU Uzdrowisko Świeradów, St. Lukas, Klinika Młodości Medical & Spa, Dom Uzdrowiskowy Ewa, Cottonina, Malinowy Dwór, Piwniczka u Wioli, Sekrety Piwowara, Schronisko Chatka Górzystów, Info-Tom, Hotel Buczyński Medical &Spa, Termy Cieplickie, Hotel Era, BP Leopold, Hotel Krasicki, Exclusive Cafe Monika, Tom-Sport, Centrum Relaksacyjne Sante, Cofeina, Izerskie Centrum Soli, Termy Cieplickie, Salon fryzjerski „Styl” Joanna Skoczylas, Bar „u Bożeny”, Ośrodek Wypoczynkowy „Beatka”, Kompleksowe Usługi Kosmetyczne „Honoria” Honorata Pasierb, Naturalnie Dobrze – Nikoleta Dzierżęga, Salon Kosmetyczny – Anna Grzelec, Usługi krawieckie – Marta Soszka, Roboty Ziemne i Budowlane- Paweł Pasierb, Restauracja „Cynamonowy Słoń”, „Kuźnia smaków” oraz „Izerska Chata”. Biurom rachunkowym – Beata Trojanowska oraz Izabela Stachurska, Szkoła Języków Obcych „Podróżniczek”. Grupie rowerowej „Leśne cymbały” oraz KMZ Team, Bike Maraton oraz Runners World Super Bieg, Sklep Kleks, Pensjonat Harbulówka, Huta Julia w Piechowicach, Run & Ski Ewa i Bartosz Hofman, Atelier Urody, Fundacja Pomba oraz Stowarzyszenie Bieg Piastów, Przychodni OSTEOCYT Rehabilitacja, producentom koreańskich kosmetyków WOW Consome i ADM Comsome. Wiesławowi Buczyńskiemu, który wsparł tegoroczną zbiórkę kwotą 1.000,00.
Burmistrzowi Rolandowi Marciniakowi, Nadleśnictwu Świeradów, Wiesławowi Biernatowi, Jackowi MEZO Mejerowi, Paulinie Maciuszek-Zajda, Dorocie Marek, Kindze Miakienko (za bochenki chleba które upiekła), Wiolecie Urbańczyk, Tomaszowi Gajewskiemu oraz dzieciom z zespołu tanecznego „Mała Alternatywa” z Giebułtowa, Magdalenie Harbul, Karolinie Świetlickiej, Agnieszce i Siergiejowi Wasilczenko, Aleksandrze Plitt, Norbetowi Kuredzie – Komendantowi Powiatowej Policji w Lubaniu, uczniom 7 klasy oraz Jackowi Simińskiemu za ręcznie wykonane mydełka na zajęciach z chemii, Arlecie Wolanin, Agnieszce Salawa, Jackowi Ostrowskiemu, Jadwidze Muszka, Jolancie Sergiejczuk, Dominikowi Dembińskiemu i uczniom za piękne kotyliony. Oraz wszystkim tym którzy, przekazali fanty na loterię i chcą pozostać anonimowi.

Pracownikom i kadrze managerskiej Hotelu Biały Kamień. Za organizację, smak i obsługę. Na koniec komitetowi organizacyjnemu Rady Rodziców za dwa miesiące intensywnej pracy.

Katarzyna Harbul-Bała

Czytaj więcej...

27 grudnia 2018 r. ekipa siatkarzy trenujących regularnie w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju w składzie: W. Stasik – kapitan, Z. Białkowska, J. Wądołowska, P. Tomczyk, T. Marczak, R. Kapszewicz, ks. R. Kocioła, uczestniczyła w turnieju piłki siatkowej w czeskiej miejscowości Rumburk. Za siatkarzy trzymały kciuki i kibicowały: A. Wolanin i I. Korzeniowska-Wojsa. 

Mecze szkół partnerskich odbywają się od wielu lat, naprzemiennie w Czechach, Niemczech i w Polsce. W tym roku, z powodu remontu sali gimnastycznej, gościliśmy kolejny raz u naszych południowych sąsiadów. W turnieju poza szkołami partnerskimi uczestniczyły jeszcze dwie drużyny ze szkół lokalnych. Złoty puchar pozostał u gospodarzy, a my wróciliśmy do domu ze srebrem.

Rozgrywkom towarzyszy zawsze wyjątkowa atmosfera. Przez te wiele lat zżyliśmy się ze sobą, więc po każdym meczu jest okazja do wspólnych rozmów. Wspominamy nasze spotkania, rozmawiamy o sytuacji, jaka panuje w szkołach naszych sąsiadów. W tym roku wracamy z dobrą wiadomością, nasza szkoła partnerska z Niemiec znowu funkcjonuje i prowadzi nabór uczniów do nowych klas. Kolejny turniej będzie odbywał się w miejscowości Seifhennersdorf. Trzymajmy kciuki za naszych siatkarzy.

A.Wolanin

 

Czytaj więcej...

Dnia 09.01.2018r. o godz. 10.00, na parterze MZS, odbędzie się

XX Otwarty Przegląd Amatorskich Kapel Kolędniczych.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.