Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Mały Samorząd zaprasza uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej  20.11.2017r.na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się na parterze MZS w godz. 16.00-18.00.  

W programie: konkurs na przebranie, wróżby andrzejkowe, aktywnie spędzony czas i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów.

W dniach 16-18 października 2017 r. na strzelnicy WKS-u Śląsk we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych. Wystartowało 27 szkół z całego Dolnego Śląska.

W rywalizacji indywidualnej czwarte miejsce na 143 zawodniczki zajęła Agata Szaniawska.  zdobywając 92 punkty na 100 możliwych.

Reprezentacja  w składzie: Klaudia Bocheńska, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec Aleksandra Marcinkowskia, Julia Pałys, Marcin Krawczuk,Krzysztof Andziulewicz, Bruno Ryżak,Maks Kobusiński, Dominik Adam zajęła XIII miejsce.

 

W dniu 24 października 2017 r. odbyło się oficjalne zakończenie zawodów na strzelnicy we Wrocławiu gdzie Agata Szaniawska została nagrodzona.

 

Utalentowana Młodzież oczarowała muzyką publiczność podczas Koncertu na sali gimnastycznej w dniu 24.10.2017r.. Uczestnicy z uwagą wsłuchiwali się w utwory grane przez Orkiestrę Smyczkową Jugend Streicher Forum z Hamburga, która przebywa na warsztatach muzycznych w Szklarskiej Porębie - "Norweska Dolina"  
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Harbul-Bała za organizację przyjazdu Zespołu do Świeradowa-Zdroju, panu Ryszardowi Dembińskiemu i Młodzieży gimnazjalnej za przygotowanie sali, a naszym Gościom za cudowną lekcję muzyki.

 

 

Czytaj więcej...

W dniu 2 października odbyły w Olszynie mistrzostwa powiatu lubańskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udziały trzy reprezentacje z naszej szkoły. Każda drużyna składała się z 10 zawodników. Dziewczęta zajęły III miejsce i V, chłopcy IV.

Skład drużyny dziewcząt:Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec,Klaudia Bocheńska, Hanna Rutkowska, Aleksandra Sobierańska, Weronika Niewiadomska, Justyna Rozum, Martyna Wojtysiak  /opiekun – p. J. Szaniawska/

Skład drużyny chłopców:Jacek Szaniawski, Filip Sochański, Bruno Skrzyński, Tomasz Sadocha,Mikołaj Adamski, Maksymilian Kobusiński, Krzysztof Andziulewicz ,Kacper Sawicz, Szymon Andruszkiewicz,Emil Kamiński  /opiekun – p. S. Łoziński/

Skład drużyny dziewcząt starszych:Angelika Filipczak, Martyna Cielecka, Dagmara Osiej, Julia Wasilewska,Marta Syrewicz, Vanessa Matuszak, Wiktoria Zagajewska, Maja Piotrowiak, Zofia Rymaszewska, Joanna Michalak /opiekun – p. J. Wądołowska/

 

Dziewczęta w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowały się do Finału Dolnośląskich Igrzysk Sztafetowych w Biegach  Przełajowych, które odbyły się  19 października  i zajęły 21 miejsce w województwie.

Skład drużyny: Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec, Klaudia Bocheńska, Hanna Rutkowska, Wiktoria Paluch, Justyna Rozum, Martyna Wojtysiak, Julia Napierała /opiekun- p. Joanna Szaniawska/.

 

7 listopada 2017 r. mija 150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za badania zjawiska promieniotwórczości (1903, z mężem Piotrem Curie i Henrim Becquerelem) oraz w dziedzinie chemii za odkrycie polonu i radu oraz wydzielenie metalicznego radu i zbadanie jego właściwości (1911, samodzielnie).

Z okazji obchodów Jubileuszowych przypominamy tekst hymnu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świeradowie-Zdroju. 

 

„Polonez Świeradowski”

 

Kto Świeradów dobrze zna, ten wie,

że tu wieniec gór dokoła

w każdym oknie nam przygląda się…

Powiedzcie, gdzie jest druga taka szkoła!?

 

Gdzie spokojnie płynie dzień za dniem,

w mieście, które z tego słynie,

że tu radem ludzi leczy się…

Niech patronki naszej sława nie zaginie!!!

 

Zna Skłodowską Marię cały świat.

Wszak trafiła na cokoły.

Bo to ona ludziom dała rad,

więc jest patronką naszej szkoły.

 

A gdy w maju kwitnie każdy krzew

miasto w swoje dni się bawi,

każdy czuje, tak jak pisał wieszcz,

że tutaj cząstkę duszy swej zostawił.

 

I choć kiedyś los rozrzuci nas

gdzieś po świata krętych drogach

kto do naszej szkoły trafił raz

zawsze będzie wracał tu, do Świeradowa.

Lekcje z Natury "ABC Bezpiecznego Wędrowania" to hasło przewodnie jednodniowej wycieczki zorganizowanej 17.10.2017r. przez opiekunów klas: I a i b, IIa, III a,b i c, IVb i IIb gimnazjum. Po porannej odprawie, przeprowadzonej przez ratownika GOPR pana Tomasza Mitkiewicza i przodownika turystyki górskiej pana Pawła Idzika, 130. osobowa grupa wyjechała autokarami na Zakręt Śmierci skąd szlakiem żółtym młodzi turyści wędrowali na Wysoki Kamień, a po regeneracyjnym odpoczynku szlakiem koloru czerwonego wszyscy zeszli do Szklarskiej Poręby.

Zróżnicowana wiekowo grupa spisała się dzielnie pokonując nie tylko kilometry, ale własne słabości,.  

Czytaj więcej...

"Dzień Nauczyciela to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27.04.1972r., a od 1982 obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania KEN, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14.10.1773r." 
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas Va i Vb, pod opieką pań: Arlety Wolanin i Katarzyny Luto-Przybylskiej (dekoracje przygotowała pani Grażyna Kasprzak) na uroczystych apelach przedstawili przepiękną inscenizację z piosenkami i tańcem. 
Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi Miejskiego Zespołu Szkół serdecznie dziękują za życzenia, miłe słowa od Przyjaciół naszej szkoły, Uczniów i Rodziców.

Czytaj więcej...

06.10.2017r., w Dniu Uśmiechu, uczniowie klasy Ia przypinali znaczki z uśmiechniętą buzią nauczycielom, rodzicom, pracownikom i uczniom naszej szkoły. Klasy edukacji wczesnopszkolnej uczestniczyły w uroczystym apelu przygotowanym przez panie: Izabelę Salawę i Beatę Bielak. Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali odznaki z napisem DZIEŃ UŚMIECHU, zakupione przez panią Kamilę Felińską, dowiedzieli się, jak zostać WOLONTARIUSZEM i wywoływać swoją działalnością charytatywną uśmiech na twarzach innych. 
Może i Ty chcesz zostać członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu? Jeżeli tak zapraszam do sali nr 12 celem uzyskania szczegółowych informacji!!!!

Czytaj więcej...

Świetlica Środowiskowa "UL", która uczestniczy w Programie "Zachowaj Trzeźwy Umysł", otrzymała od Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zestaw materiałów, wśród których są ulotki profilaktyczno-edukacyjne przeznaczone zarówno dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane zachęcamy do pobrania materiałów, które znajdują się na łączniku przy sekretariacie.

 

Copyright © 2017 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.