Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Dzień Stowarzyszeń to czesko-polski Projekt „Współpraca Ugrupowań i Stowarzyszeń Nove Mesto pod Smrkem – Świeradów-Zdrój” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionu oraz środków państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa, którego podsumowanie odbyło się 18.06.2011r. w Novym Mesto pod Smrkem.

Stowarzyszenia hobbystów, użyteczności publicznej, obywatelskie, sportowe i kulturalne prezentowały swój dorobek, osiągnięcia na przygotowanych przez organizatorów stoiskach oraz popisywały się na scenie tańcem, piosenką, grą aktorską czy instrumentalną. Wśród grup reprezentujących Świeradów-Zdrój, które zgłosiły swój udział w Imprezie, było do południa: Stowarzyszenie „Godne Społeczeństwo” i Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej Świeradów-Czerniawa, a po godz. 13.30 SKKT „Świeradowskie Orły” i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Świeradów-Zdrój.

Stoisko przygotowane przez nasz Klub Turystyczny prezentowało: kroniki, „Legendy Izerskie”, plakietki z rajdów, MnO, wycieczek, totemy, materiały promocyjne miasta, a dla dzieci prezenty niespodzianki. Organizatorzy w bloku kulturalnym zaplanowali o godz. 14.45 występ SKKT „Świeradowskie Orły” na scenie głównej. Półgodzinny program artystyczny w wykonaniu trzydziestoosobowej grupy dzieci i młodzieży składał się z piosenek, zabaw i pląsów, które tradycyjnie prezentowany jest na rajdach jako program ogniskowy. Dzięki tłumaczowi do wspólnej zabawy włączyły się także dzieci czeskie dla których „Orły” przygotowały piosenkę i pląs w ich ojczystym języku udowadniając, że dla chcącego nic trudnego i czeskiego można się nauczyć. Podczas Imprezy uczestnicy oglądali wystawy innych Stowarzyszeń, słuchali i oglądali występy grup projektowych, ale także obejrzeli popisy straży pożarnej, zwiedzili Muzeum i wspinali się na ściankę wspinaczkową, która znajduje się na sali gimnastycznej (szkoda, że takiej ścianki, lin do wspinaczki i innych atrakcji nie ma w naszej sali). 

Wszyscy uczestnicy Dnia Stowarzyszeń otrzymali książki „Almanach stowarzyszeń Nove  Mesto pod Smrkem Świeradów-Zdrój Mirsk”, w którym znajdują się opisane Związki z trzech miastach biorących udział w Projekcie, a wśród nich SKKT „Świeradowskie Orły”. Zainteresowanych odsyłamy do biblioteki szkolnej i MBP gdzie dostarczyliśmy po 5 egzemplarzy w/w pozycji. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Referat Promocji Gminy, Turystyki, Kultury i Sportu - ICWP pani Monice Hajny-Daszko za nieodpłatne zorganizowanie transportu dzięki czemu mogliśmy zaprezentować się na scenie i poznać inne organizacje, które pomagają aktywnie spędzić wolny czas z pożytkiem dla środowiska lokalnego i miło spędzić wolny czas oraz rodzicom dzieci, którzy jako widzowie towarzyszyli nam podczas występu bijąc gorące brawa. Teresa Fierkowicz i Grażyna Kasprzak

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.