Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Tradycyjnie w ostatni weekend września odbywa się Jeleniogórski Rajd Dzieci i Młodzieży popularnie nazywany „Kuratorką”. Podczas tegorocznej XL jubileuszowej imprezy, organizowanej przez Zarząd PTSM i LOP w Jeleniej Górze, nie zabrakło członków SKKT PTTK „Świeradowskie Orły”. Trzy wielopoziomowe drużyny w dniach 26-28.09.2014r. wędrowały i poznawały atrakcje Gór i Pogórza Izerskiego oraz uczestniczyły w Astronomicznym Dniu w Izerskim Parku Ciemnego Nieba i koncercie finałowym 49. Konkursu Muzyków Kameralistów Wojska Polskiego.
Zakończenie rajdu, w którym uczestniczyły ważne osobistości naszego województwa i byłego powiatu jeleniogórskiego, odbyło się w Piechowicach, gdzie wszystko się zaczęło. Komandor Rajdu, Zdzisław Gasz, podsumował czterdziestolecie nagradzając zwycięzców tegorocznej imprezy wśród, których znaleźli się uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju. Najlepszą drużyną na trasie nr 3 był zespół A pod opieką Aleksandry Kuklik, II miejsce zespół B opiekun Adam Palbow i III miejsce różnicą 2 pkt wywalczył zespół C.

 

 


Podsumowaniem uroczystości było przekazanie flagi rajdowej na ręce gospodarza przyszłorocznej imprezy, a jest nią Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju. Poprzednie i jedyne zakończenie „Kuratorki” odbyło się w naszym mieście w 1996r. i po 18 latach mamy zaszczyt być współorganizatorem tak znanego i cenionego wydarzenia turystycznego Zapraszam wszystkie chętne osoby, instytucje które chcą zaangażować się w organizację XLI Jeleniogórskiego Rajdu Dzieci i Młodzieży „Świeradów-Zdrój 2015” do współpracy, bo razem możemy więcej!!
Serdecznie dziękuję Aleksandrze Kuklik, Adamowi Palbowowi za opiekę na drużynami, dzieciom i młodzieży za wzorowe zachowanie i godne reprezentowanie nasze szkoły, a aktywnym Członkom „Marszobiegu z Flinsem po zdrowie” za doping na mecie i pierwszą deklarację pracy w sztabie organizacyjnym przyszłorocznego Rajdu.

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.