Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Podczas etapu międzypowiatowego XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego Dolnego Śląska, zorganizowanego przez Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej” w dniu 06.04.2013r. w Lubomierzu, SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” reprezentowało pięć drużyn wyłonionych podczas eliminacji szkolnych 13.02.2013r.. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test krajoznawczy i turystyczno-topograficzny + mapa oraz test z zasad udzielania pierwszej pomocy. Zespoły otrzymywały także punkty za posiadane odznaki turystyczne i krajoznawcze PTTK i PTSM oraz uprawniania PTTK. 

Cztery z pięciu naszych drużyn stanęły na podium, zajmując miejsca: drugie (drużyna B z SP: Figa Izabela. Olkowski Patryk, Sergiejczuk Aleksander) i trzecie (drużyna a z SP Jurczak Dawid, Kotlarek Sara, Salawa Katarzyna i z Gim. drużyna B z Gim. w składzie: Mandziej Katarzyna, Salawa Maria, Rymaszewska Wiktoria). Poza podium znalazła się drużyna A z Gim. Kamiński Mikołaj, Rostkowska Sara, Zubek Carlos, której brakowało niewielu punktów aby znaleźć się w finałowej czołówce. 

 

Olkowski Patryk i Zarębiński Kamil okazali się najlepsi w indywidualnym konkursie krajoznawczo-turystycznym w grupie klas SP i LO, a Salawa Maria, Salawa Katarzyna, Fierkowicz Kamila w indywidualnym konkursie odznak i uprawnień PTTK. Uzyskane wysokie lokaty dały grupie absolwentów awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 11-12.05.2013r. w Szklarskiej Porębie. 

Jako opiekun Drużyny składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, aktywny udział w zajęciach przygotowujących do konkursu i godne reprezentowanie naszej szkoły, a wysokie lokaty są dowodem na to, że na „Świeradowskie Orły” zawsze mogę liczyć. 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.