^Na górę
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Przedszkole Miejskie

Walentynkowa Giełda Piosenki

Dnia 14 lutego po raz pierwszy w Przedszkolu Miejskim odbyła się Walentynkowa Giełda Piosenki. Szeroki repertuar świadczył o profesjonalnym przygotowaniu uczestników. Jury w składzie: p. Alicja Jaszczyszyn, p. Dorota Marek i p. Jolanta Puchala, oceniało dobór utworów, warunki głosowe, interpretację utworu, ogólne wrażenie artystyczne, swobodę sceniczną, choreografię, zdolności wokalne i muzykalność.

Czytaj więcej...

"Leśne ludki" w grocie solnej

Dnia 12 lutego 2018r. dzieci z grupy „Leśne ludki” wybrały się do groty solnej "SOLANA". Przedszkolaki podczas zimowych chłodów miały okazję poczuć się jak na plaży. Zabawa w dużej piaskownicy wypełnionej solą mającą właściwości lecznicze sprawiła im dużo radości. Tak miło spędzony czas przyniósł wiele korzyści dla zdrowia. Specyficzny mikroklimat, nasycone mikropierwiastkami powietrze to same zalety tego magicznego miejsca. Dzieci zrelaksowały się i odprężyły dzięki bajkowej scenerii, nastrojowemu oświetleniu i uspokajającej muzyce. Pobyt w Grocie Solnej był wyjątkowym przeżyciem dla najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie pani Magdalenie Markowskiej i panu Sebastianowi Przybysz :)

Czytaj więcej...

Zajęcia z leśnikiem

Dnia 9 lutego przedszkolne grupy „Słoneczka” i „Leśne ludki” wybrały się wraz z panią Katarzyną Męciną, pracownikiem Nadleśnictwa Świeradów do pobliskiego lasu, aby na śniegu odszukać tropów leśnych zwierząt. Przed rozpoczęciem zajęć każdy otrzymał książeczkę, w której znajdowały się tropy różnych zwierząt. Dzieci porównywały znalezione ślady z tymi umieszczonymi w małej książeczce. Udało nam się wytropić: dzika, lisa, łasice, kunę oraz psy. Poza tym znaleźliśmy nory małych zwierząt. Dzieci dowiedziały się także, jak zwierzęta spędzają zimę i w jaki sposób my ludzie możemy im pomóc. Zajęcia pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

Czytaj więcej...

Przedszkolny Bal Karnawałowy 2018

Karnawał to miły czas przepełniony muzyką i tańcem, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla przedszkolaków jest to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 06.02.2018r. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie przygotowane na Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, spidermana, batmana, supermana... Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich tych postaci, a rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Niecodzienny wygląd sali wprowadził uczestników balu w radosny nastrój oraz zachęcał do tańca. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z zadowoleniem opuszczały salę balową, ponieważ wspólna zabawa przyniosła im wiele radości.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Kozakowi za profesjonalną oprawę muzyczną i oświetlenie, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Czytaj więcej...

,,Słoneczni malarze”

Przez kilka dni „Słoneczka” poznawały życie na dalekiej Północy, dlatego 5 lutego grupa „Słoneczka” zabawiła się w okiennych malarzy. Na pokrytych folią spożywczą szybach dzieci swoimi palcami i dłońmi wymalowały zimowy świat. Radość podczas malowania była ogromna. Dzieci w oczekiwaniu na przedszkolny bal przygotowały także własne projekty masek karnawałowych.

Czytaj więcej...

Wizyta Słoneczek w „Izerce”

1 lutego 2018 r. grupa „Słoneczek” wybrała się z kolejną wizytą do Miejskiej Biblioteki „Izerka”, gdzie zapoznały się z twórczością Wandy Chotomskiej. Następnie pod czujnym okiem pań wykonały pejzaże zimowe. Na zakończenie mogły zapoznać się z innymi książkami dla dzieci oraz pobawić się w kąciku zabaw.

Czytaj więcej...

Walentynkowa Giełda Piosenki Przedszkolnej

Bal karnawałowy w przedszkolu

Copyright © 2013. Miejski Zespół Szkół - Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.