^Na górę
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Przedszkole Miejskie

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
8 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w realizacji ogólnopolskiego programu „ŚNIADANIE DAJE MOC”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także obniżenie poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Tego dnia do naszych dzieci przybyła zaprzyjaźniona kosmiczna agentka Tola - pani Nikoletta Dzierżęga, poszukująca Wszystkojadów. Jej zadaniem było zapoznanie wszystkich dzieci z 12 zasadami zdrowego odżywiania.

Następnie poszczególne grupy przygotowywały smaczne i zdrowe śniadania: „Biedronki" i „Muchomorki” kolorowe, zdrowe kanapki, „Stokrotki” – smakowite pasty, „Skrzaty” – świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne i szaszłyki owocowe, „Leśne ludki” – twarożek z rodzynkami i miodem, surówkę z marchewki i jabłka, „Słoneczka” – sałatkę owocową oraz surówkę z marchewki i jabłka.
Gdy wszyscy przygotowali swoje śniadanka przedstawiciele poszczególnych grup częstowali pozostałych, tak aby każdy miał możliwość spróbowania czegoś innego.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i wychowawcom za zaangażowanie w akcję.

                                                                                                               Agnieszka Dworak/Anna Żołnierek

Copyright © 2013. Miejski Zespół Szkół - Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.