Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Nasze przedszkole po raz czwarty bierze udział w Ogólnopolskim  programie edukacyjnym „Mamo, tato, wolę wodę!”. W każdej edycji rozszerzano zakres programu o tematy proekologiczne. Program edukacyjny  jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.
Bohaterowie programu to: Zdrojek, który opowiada o wodzie, Zosia jest ekspertką od ochrony środowiska wprowadzająca temat recyklingu opakowań PET, a Krzyś zachęca dzieci do sadzenia drzew.


Uczestnicy programu mają okazję podążać za przygodami swoich rówieśników: Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem podczas każdych zajęć dzielą się z dziećmi cenną wiedzą m.in. na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, roli wody w przyrodzie i dla zdrowia człowieka, zachęcają dzieci do działań proekologicznych oraz  poznawania  potrzeby  selektywnej zbiórki odpadów i recykling opakowań PET. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych uczestniczą w zajęciach (ćwiczą umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych), wykonują prace plastyczno-techniczne oraz prace konkursowe; rozwijają zainteresowania o otaczającym je świecie. Zadania przeplatane są muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy wody !
                                                                                                                                     
Nasze działania projektowe można oglądać na stronie:
https://www.wolewode.pl/dla-przedszkoli/przedszkole,2338,miejski-zespol-szkol-przedszkole-miejskie-w-swieradowie-zdroju.html
                                               

                                                                                              koordynator programu: Wanda Rzeźnik

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.