Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Świeradowski Sztab WOŚP dokonał 17.01.2018r. wpłaty do mBanku w Jeleniej Górze  pieniędzy i precjozów zebranych podczas 26 Finału.  Zostały wysłane także dokumenty do Fundacji WOŚP w Warszawie i Sztab zakończył swoją działalność i serdecznie dziękuje za pyszne ciasta: Alicji Bigus, Katarzynie Luto-Przybylskiej, Małgorzacie Osińskiej, Annie Tkaczyk, Piotrowi Bigusowi, Marcie Cieleckiej, Izabeli Salawie, Małgorzacie Tetich, Wiesławie Stasik, Małgorzacie Osińskiej, Annie Jezierskiej, Elżbiecie Mitkiewicz, za wspieranie działań: Kacprowi, Jakubowi, Robertowi i Katarzynie Gruszeckim, Mariuszowi Kaszyńskiemu, Magdalenie Olszewskiej, Irenie Marciniak, Danucie Bartosiewicz, Gabrieli Dragun, Krystynie Gaul, Janinie Czaplińskiej, Marcinowi Różalskiemu, Mariannie Kralewskiej, Ewelinie Wasilewskiej, Monice Polok, Izabela Janiak, Iwonie Boruszewskiej, Aleksandrze i Grzegorzowi Kasprzak, Annie i Robertowi Krawczuk, Grażynie Kasprzak,  Reginie i Frankowi Ulbrich, Małgorzacie Sokołowskiej, Katarzynie Harbul-Bała, Jackowi Jaworskiemu, Adrianowi Mleczek, Dorocie Marek, Katarzynie i Czesławowi Kaczmarczyk, Katarzynie i Rafałowi Matelskim, Kamilowi Brzostowskiemu, Janowi Kobiałko, Mateuszowi Podkomorzemu, Kindze Miakienko z „Czarciego Młyna”,  Sylwii Bień, Ireneuszowi Łojek, Irenie, Kamili i Januszowi Tasiulis, Barbarze Steiner, Lucynie Siedlanowskiej, Justynie Golanowskiej, Monice Różalskiej,  Marcie Korzeniowskiej, Magdalenie Harbul, Iwonie Korzeniowskiej-Wojsie, Arlecie Wolanin, Krystynie Liber, Sylwii Sokolak, Lucynie Smaroń,   Barbarze Krakowskiej, Annie Sokół, Zuzannie Białkowskiej, Piotrowi Salawie, Stanisławowi Fierkowiczowi, Sebastianowi Łozińskiemu, Mirosławie Stachurze, Teresie Dragunowicz, Jarosławowi Marciniakowi, Teresie Paciejewskiej, Zespołom: „SMOLNICZANIE” ze Smolnika, „KWISOWIANIE” z Gibułtowa, „TNT” z Gryfowa Śląskiego, „SYNTONIA”, „KARART” Karolinie Cierlik i Zumbastycznym Dziewczynom, Justynie Wądołowskiej i Uczennicom z klasy IVb, Annie Żołnierek, Agnieszce Fehring-Dworak i Grupie Przedszkolnej, Trenerów i Zawodników Klubu Sportowego Samuraj w Lubaniu,  „Naturalnie i Dobrze” Nicolety Dzierżęgi, Rafałowi Mitkiewiczowi, Policjantom z Rewiru Dzielnicowego w Świeradowie-Zdroju, Lubomirowi Leszczyńskiemu i Pracownikom Nadleśnictwa „Świeradów”, Interferie Aquapark Sport Hotel, Właścicieli Hotelu „Alt Görlitz”, Hotel&Medi Spa Biały Kamień, Hotelu**** Medical SPA Malinowy Dwór w Świeradowie-Zdroju, Kierownikowi i Pracownikom MBP „IZERKA” w Świeradowie-Zdroju Tomaszowi Mitkiewiczowi TOM SPORT, Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Hotel Buczyński Medical&SPA, Barbarze Rymaszewskiej i LKP „Sudety Zachodnie”, OSP w Świeradowie-Zdroju w składzie: Tadeusz Baka, Mariusz Knet, Paweł Mikołajczak, Łukasz Gładzik, Jakub Płodzień, Ireneusz Bigus, Tomasz Pręczewski, Krzysztof Płodzień, Paweł Supel, Maciej Borys, Bogdan Piliński, Dominik Komisarczyk, Paweł Żołopa, Agnieszka Łabiszak, Alicja Bigus, Florian Bigus, Rafał Nowak. 

Uwaga, Uwaga!! Świeradowski Sztab WOSP 14.01.2018r. ustanowił Nowy REKORD, który wyniósł 39731,84 zł i 341,87 euro i 2306 koron czeskich, złota zawieszka i pierscionek. Szok i wielka radość!!!!! Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna Szef Sztabu WOŚP Teresa Fierkowicz.

Czytaj więcej...

2.01.2018r. w szkole gościliśmy Kierownika Referatu Promocji, Sportu i Turystyki, która przybyła z dyplomami i statuetkami celem podsumowania XX Otwartego Przeglądu Kapel Kolędniczych. Pani Dorota Marek ogłosiła wyniki, które przedstawiają się następująco:

Kategoria grupy młodsze:

I. miejsce - „Pierwszaki Śpiewaki”, op. Izabela Salawa:

wyróżnienie: Patryk Kozioł - Turoń, Mieszko Palbow - Diabełek

II. miejsce – Grupa przedszkolna „Czorty”, op. Anna Żołnierek:

wyróżnienie: Nina Sokołowska – Diabełek, Zuzanna Mróz - Diabełek

III. Miejsce – Grupa przedszkolna „Mali Kolędnicy”, op. Agnieszka Fehring-Dworak

Kategoria grupy starsze:

I miejsce – Drużyna Harcerska „Leśni”, op. Patrycja Ościak

II miejsce - „Świeradowscy Kolędnicy”, op. Teresa Fierkowicz,

wyróżnienie: Szymon Półtorak - za strój króla

III miejsce - „Izerscy Kolędnicy”, op. Grażyna Kasprzak:

wyróżnienie: Marcel Sokołowski – Herod, Borys Mularczyk - Śmierć

Specjalne wyróżnienie dla grupy gimnazjalnej (j.niemiecki)

„Gimnazjalni Kolędnicy”, op. Magdalena Olszewska.

 

Serdecznie dziękujemy Przewodniczącej Jury Przeglądu za odwiedziny, niespodzianki dla Grup i Aktorów oraz  podsumowanie Konkursu.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, podczas apelu podsumowującego I semestr, uczyli się pierwszej pomocy, utrwalali zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zabaw zimowych na stoku narciarskim, lodowisku, podwórku i w domu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana podczas ferii zimowych i wszyscy wrócą do szkoły wypoczęci, pełni energii i zapału do nauki w II semestrze.

 

Na zakończenie wręczono dyplomy i nagrody dla zwycięzców V Konkursu plastyczno-technicznego „Podaruj bliskiemu Aniołka” i IX edycji Konkursu „Każdy może zrobić SZOPKĘ zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną „IZERKA”. 

Czytaj więcej...

Świeradowski Sztab WOŚP serdecznie dziękuje paniom: Katarzynie Harbul- Bała, Justynie Wądołowskiej, Małgorzacie Sokołowskiej, Sylwii Sokolak panu Sebastianowi Łozińskiemu, wolontariuszom: Mai Piotrowiak, Justynie Lonycz, Wiktorii Mackiewicz, Antoni Licie, Dorocie Gładysz, Aleksandrowi Hryńko, Dominikowi Pacynie, Zofii Salawie, Krystianowi Pacynie i Sebastianowi Sokolakowi za zorganizowanie 12 BIEGU WOŚP. Grupie „Zabiegani z Leśnej” za liczny udział w biegu, Nadleśnictwu Świeradów za wypożyczenie namiotów, Paniom Kucharkom z Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit za pyszne pasta party, panu Rafałowi Mitkiewiczowi za logistykę, panu Jarosławowi Marciniakowi za transport uczestników biegu na start, Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa za nieodpłatne udostępnienie hali spacerowej, pani Wiolettcie Urbańczyk za pomoc w organizacji zarówno biegu, jak i atrakcji popołudniowych, pani Karolinie Cierlik i ZUMBASTYCZNYM Dziewczynom, Adrianowi Mleczek  i dwudziestosześcioosobowej Grupie ze Szkoły Tańca Dream Dance Academy, Natalii Orłowskiej i Andrzejowi Mickiewiczowi za pokazy taneczne, Uczniom i Rodzicom klasy Ia, pod opieką pani Izabeli Salawy za przedstawienie kolędnicze, pani Kamili Urbańczyk za wykład, Włodzimierzowi Zdzienickiemu za wspólne kolędowanie i Zespołowi SMOLNICZANIE za uświetnienie Imprezy swoim koncertem. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom: Paulinie Michno, Ewelinie Prusiewicz, Magdalenie Polańskiej, Katarzynie Salawie, Wiktorii Puchali, Dorocie Gładysz, Joannie Michalak, Antoni Licie, Sebastianowi Sokolakowi i Zofii Salawie za pomoc organizacji bloku popołudniowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 26 Finale WOŚP, który odbędzie się 14.01.2018r. Na terenie miasta będzie kwestować 50. Wolontariuszy. Osoby, które nie będą mogły wesprzeć akcji w dniu Finału zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie znajduje się puszka stacjonarna, do której można wrzucać datki „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.

 Zeszłoroczny rekord wyniósł 26.345,59 zł i 101,10 euro, a tegoroczny???? Dowiemy się w dniu finału w późnych godzinach wieczornych.

Czytaj więcej...

Eliminacje międzypowiatowe XLV Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubańskiego, zostały rozegrane 25.03.2017r. w Miejskim Zespole Szkół. W Imprezie wzięły udział dwadzieścia cztery drużyny, w tym pięć z poziomu szkół podstawowych, sześć z klas gimnazjalnych i cztery z ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, rozpoznawali rośliny, zabytki, wykazywali się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, odszukiwali punkty kontrolne podczas Marszów na Orientację oraz prezentowali posiadane odznaki i uprawnienia turystyczne.

Podsumowania poszczególnych konkurencji dokonał sędzia główny Wojciech Król i ogłosił w obecności gości zaproszonych: Konrada Rowińskiego Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Lubaniu, Iwony Korzeniowskiej-Wojsy Przewodniczącej Komisji Oświaty i Kultury Rady Powiatu w Lubańskiego, Wiesława Stasik Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju, Magdaleny Olszewskiej Przewodniczącej Komisji ds. Kultury, Oświaty, Zdrowia, Rodziny i Spraw Socjalnych Rady Miasta w Świeradowie-Zdroju. 

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco: Szkoły Podstawowe I miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świeradowie-Zdroju opiekun Waldemar Mazurkiewicz II i III miejsce zajęły zespoły A i B ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim opiekun Krzysztof  Marecki Szkoły Gimnazjalne I miejsce zajęła Drużyna A z Gimnazjum im Jana Pawła II z Lwówka Śląskiego opiekun Maciej Szczerepa II i III miejsce zajęły Drużyny A i B z Gimnazjum Nr 1 im. Ratowników Górskich w Świeradowie-Zdroju Szkoły Ponadgimnazjalne I i II miejsce zajęli Członkowie SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” działającego w Świetlicy Środowiskowej „UL” opiekun Oliwer Stelmaszczyk III miejsce zajęła Grupa B reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II opiekun Jan Harbul.

Dodatkowo przyznano puchary w Indywidualnym Konkursie Wiedzy, które otrzymali: Wojciech Kłosowicz SP, Honorata Król Gim., Patryk Olkowski SPGim.. Kije trekkingowe,  za największą ilości odznak i uprawnień, wręczono: Agacie Stonik SP, Katarzynie Salawie Gim. i Aleksandrowi Sergiejczukowi SPGim.. Dyplomami wyróżniono także mistrzów samarytanki, Marszów na Orientację, specjalistów od zabytków Dolnego Śląska i rozpoznawania roślin.

Dodatkowym punktem podsumowania finału było wręczenie Przyjaciołom MZS wyjątkowej odznaki „Pomocna Dłoń” i statuetek laureatom Całorocznego Konkursu „Puchar  Złotego Flinsa 2016”.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują Staroście Powiatu Lubańskiego panu Waleremu Czarneckiemu za ufundowanie pucharów, pani Iwonie Korzeniowskiej-Wojsie za wspieranie działań „Świeradowskich Orłów”,  Konradowi Rowińskiemu za obecność podczas finału, Wojciechowi Królowi, Pawłowi Idzikowi, Mieczysławowi Józefowiczowi, Władysławowi Kaczubie, Stanisławowi Łojce, Lucynie Smaroń za przeprowadzenie poszczególnych konkurencji, Bogusławie Franckiewicz, Grażynie Dering, Elżbiecie Mitkiewicz, Annie Żołnierek, Monice Różalskiej za pomoc Organizatorowi, którym była Świetlica Środowiskowa „UL” w Świeradowie-Zdroju. 

Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 16.09.2011r. ustanowiono Rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka: lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego, pioniera działań w dziedzinie resocjalizacji nieletnich, diagnozowania wychowawczego i opieki nad dzieckiem trudnym.

 

Autor książek: „Król Maciuś Pierwszy", „Dzieci ulicy", „Dziecko salonu", „Mośki, Joski i Srule", „Sława", „Bobo", „Jak kochać dziecko. Dziecko w rodzinie", „Król Maciuś na wyspie bezludnej", „Bankructwo małego Dżeka", „Kiedy znów będę mały", „Kajtuś czarodziej" i innych.

W roku 2012 przypada: 70 rocznica śmierci Janusza Korczaka w komorze gazowej obozu zagłady w Treblince, gdzie dobrowolnie towarzyszył swoim podopiecznym w drodze na śmierć i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot w Warszawie.

W ramach obchodów zaplanowano wiele inicjatyw związanych z Januszem Korczakiem i promujących jego idee, a w działanie Roku aktywnie włączyło się Ministerstwo Edukacji Narodowej, a szczegółowy wykaz działań znajduje się na stronie internetowej www.2012korczak.pl, do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.