Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

W ramach tegorocznych zajęć świetlicowych nasi podopieczni bardzo aktywnie spędzają czas. Począwszy od zajęć kulinarnych gdzie pod okiem wychowawczyni Nikolety  Dzierżęgi dzieci uczyły się lepić pierogi z mąki orkiszowej przez zajęcia na basenie czy na rolkowisku w Zgorzelcu nuda im nie straszna. Gdy słońce pięknie świeci w murach szkoły żal siedzieć uczestnicy wsiadają na rowery i z siodełka zwiedzają okolice. A jak do kina to tyło do Izerskiej Łąki, a że to w Czerniawie a pogoda wspaniała to po seansie oczywiście spacerkiem przez las do szkoły. W między czasie jakiś wypadzik do zaprzyjaźnionej kręgielni czy innej szklanej kuźni lub Bacówki Izerskiej robić ser z koziego mleka. Jakby komuś było mało to są jeszcze zajęcia harcerskie w parku zdrojowym, kulinarne i plastyczne w szkole. I tak do 10 sierpnia. Więcej zdjęć z naszych zajęć na szkolnym FaceBook.

 

Czytaj więcej...

„Radość wspólnego działania”,  „Mój świat jest eko”, „Wiem co jem”, to tylko niektóre  z tematów zajęć świetlicy środowiskowej Ul. Poprzez wspólne gotowanie połączone z pogadankami na temat zdrowego i ekologicznego jedzenia, staramy się pobudzić świadomość dzieciaków już od najmłodszych lat. Chcąc uświadomić im, że jesteśmy tym co jemy. Poznawanie witamin, minerałów, ziół czy przypraw pozwala nam być bardziej otwartymi na świat „eko”, a tym samym korzystnie wpływa na nasz rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny.

Podczas warsztatów świetlicy środowiskowej działamy również plastycznie. W przedświątecznym czasie mając do dyspozycji korę drzewa, kilka kolorowych kartek, tekturę oraz  piórka udało się nam stworzyć wyjątkowe kartki wielkanocne, które zapewne trafiły do wyjątkowych osób. Żaden świąteczny prezent nie sprawi naszym bliskim więcej radości, niż własnoręcznie wykonana kartka świąteczna. 

Czytaj więcej...

Podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej „UL” 15.02.2018r. pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku. Wycieczka miała na celu podkreślenie wartości adoptowania zwierząt, zamiast ich kupna, spacer z pieskami po "Psim Lasku" oraz przekazanie zebranej w szkole karmy, kocy i materacy. 

Więcej informacji o adopcji psów lub kotów na stronach: http://przylasek.eschronisko.pl/ i https://www.facebook.com/schroniskoprzylasek/

Czytaj więcej...

Czwartek i piątek (25 – 26.01) to dni, które zaplanowane zostały na wycieczki  i odwiedziny okolicznych miejsc kultury, nauki oraz rękodzielnictwa. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do najbliższego nam sąsiada, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeradowie Zdroju  na zajęcia literacko – teatralne inspirowane twórczością Wandy Chotomskiej. Następnie udaliśmy się  do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka” na krótką prelekcję na temat naturalnych zasobów Pogórza Izerskiego, ochrony i pielęgnacji posiadanych dóbr ekologicznych. Zaprezentowano nam również i odrobinę miłego relaksu podczas projekcji animowanego filmu pt. „W głowie się nie mieści”. Kolejnym z zaplanowanych miejsc była pracownia rękodzielnictwa „Stara Kuźnia”. Tematem zajęć przewodnich były własnoręcznie wykonane zakładki do książek metodą decoupage. Po wytężonej pracy inspirowanej twórczością, spotkanie zakończyliśmy w równie oryginalny sposób (jak na porę roku), wybornie ugrilowaną, smaczną kiełbaską .

 

… niestety  „ wszystko co dobre szybko się kończy”,  tak też  i ferie zimowe. Do zobaczenia za rok.

 

 

Czytaj więcej...

W dniu dzisiejszym (24.01) z wizytą do nas przybył P.Wojciech. Ekspert od spraw „przeróżnych”.  Przywiózł ze sobą całą masę bardzo interesujących rzeczy. Po krótkim wprowadzeniu zaczęło się !!!. Wąchanie, smakowanie, odmierzanie, przeliczanie, porównywanie … i bardzo ciekawe wnioski. 

Zajęcia  do których zaangażowaliśmy niemal wszystkie zmysły  okazały się wspaniałą zabawą z dziedziny  biologii j i chemii.

 

Czytaj więcej...

W dniu 23.01 odwiedziliśmy „Chatę drwala” – obiekt, w którym prowadzone są zajęcia podnoszące świadomość  społeczną  w zakresie racjonalnego korzystania ze wszystkich funkcji lasu. Tam również i my, wykazaliśmy się nie tylko wiedzą, ale i zdolnościami plastycznymi podczas zajęć z zakresu wiedzy o lesie.

Czytaj więcej...

Mamy kolejny tydzień ferii zimowych. Dynamicznie i „słodko” przebiegający czas wspólnie spędzany w świetlicy „UL”. Podczas zajęć kulinarnych (22.01) uczestnicy zimowiska dowiedzieli się jak zdrowo i smacznie przygotować pożywny deser. Zajęcia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” poprowadziła p. Nikoleta, która nie tylko opowiedziała o dobroczynnym działaniu takich składników, jak komosa ryżowa czy siemię lniane, ale także pokazała jak połączyć je w przepyszną całość.

Czytaj więcej...

Tegoroczne ferie zimowe przebiegają pod hasłem: "aktywni - zadowoleni". Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym planem zimowiska. Dzieci korzystają z wyżywienia (śniadania i obiady).W pierwszym tygodniu wszyscy zostali zaznajomieni z regulaminem zimowiska. W poniedziałek  skierowaliśmy się po zdrowie i relaks do Jaskini Galos w Centrum Rehabilitacji ''Goplana". We wtorek braliśmy udział w warsztatach ceramicznych a także zdobiliśmy pierniki. W środę  zdobiliśmy bombki, grawerowaliśmy szklane naczynia. Przed nami jeszcze wiele atrakcji. Teraz czas na zajęcia sportowe i konkursy sprawnościowe. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Opiekunowie Świetlicy Środowiskowej „Ul” 28.12.2017r. zorganizowali VIII Bal Sylwestrowy dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna impreza odbyła się przy muzyce granej na żywo przez pana Ireneusza Kudybę i w blasku świateł dyskotekowych, które rozświetlały parter szkoły.

Uczestnicy, w eleganckich sylwestrowo-karnawałowych strojach, tańczyli, brali udział w licznych konkursach i zabawach integracyjnych wesoło i aktywnie spędzając czas.

Organizatorzy serdecznie dziękują paniom: Izabeli Salawie, Katarzynie Matelskiej, Alicji Bigus, Kamili Syrewicz, Sylwii Sokolak za pomoc, panu Irkowi za świetną muzykę i kreatywne zabawy, a uczestnikom za wspaniałe układy i zabawy taneczne. T.F. i G.K.

Czytaj więcej...

W Miejskiej Bibliotece Miejskiej „Izerka” 28.12.2017r. odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu turystycznego „O Puchar Złotego Flinsa 2017”.

Liderami wędrowania, poznawania i zwiedzania 2017 zostali: Sebastian Sokolak, Tymon Żyłkiewicz, Michał Milewski, Iga Jurczak, Maksymilian Zdunek, Zuzanna Olkowska, Zuzanna Marek, Hubert Urbańczyk, Katarzyna Salawa, Wojciech Mendychowski, Kajetan Rutkowski, Filip Stroński, Eliza Cielecka, Dawid Jurczak, Wojciech Półtorak, Szymon Lachowicz i Michelle Dzierżęga. Wśród dorosłych puchary otrzymali: Elżbieta Mitkiewicz, Janina Dering, Bogusława Franckiewicz i Anna Żołnierek
Gratuluję liderom i serdecznie dziękuję Paniom z MBP "IZERKA" za pomoc w organizacji podsumowania Konkursu, współpracę i wspieranie działań SKKT PTTK "Świeradowskie Orły". T.F.

Czytaj więcej...

Wychowawcy Świetlicy Środowiskowej „UL” zapraszają 28.12.2017r.

w godz. 16.00-19.00 na VIIIBal Sylwestrowy dla dzieci i młodzieży.

W programie: dobra muzyka, nauka tańców integracyjnych,

konkursy i inne atrakcje.

 

Serdecznie zapraszamy

Mikołajkowy Turniej Sportowy i Mikołaj w „Ulu” to tradycyjne imprezy organizowane przez opiekunów Świetlicy Środowiskowej „UL”. Zabawy z animatorami, sportowa rywalizacja w klimacie fair play poprzedzona zajęciami profilaktycznymi oraz niespodzianki od Mikołaja to DOBRA SPRAWA – SPORT, EDUKACJA I ZABAWA.

Czytaj więcej...

Podsumowanie sezonu turystycznego, Całorocznego Konkursu "Puchar Złotego Flinsa i Ogólnopolskiej Kampanii Zanim Wyruszysz na Szlak Świetlica Środowiskowa "UL" zorganizowała 08/09.12.2017r. podczas XII Zimowego Rajdu "Brzegiem Rzeki Kwisy". Nocny spacer z Pobiednej do Kamienia, gdzie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Halny" był nocleg. Wspólna kolacja, zabawy integracyjne z zaprzyjaźnioną Grupą Turystyczną z Rakowic, śpiewy przy akompaniamencie gitar przeplatane wspomnieniami z rajdów i wycieczek trwały do późnych godzin wieczornych.

Liderami konkursów sportowych zostali: SKAKANKA I miejsce Kajetan Rutkowski II miejsce Julia Skoczylas III miejsce Zofia Salawa PING-PONG II miejsce Kajetan Rutkowski i Tymon Żyłkiewicz III miejsce Jakub Palbow i Dawid Jurczak.
Serdecznie dziękuję paniom: Janinie Dering, Bogusławie Franckiewicz i Elżbiecie Mitkiewicz za całoroczną pomoc opiekunowi Grupy, a "Świeradowskim Orłom" za wspólne wędrowanie, wyskoie lokaty w konkursach powiatowych, wojewódzich i ogólnopolskich oraz godne reprezentowanie naszej szkoły i Świeradowa-Zdroju.

Czytaj więcej...

Świetlica Środowiskowa „UL”, która jest finansowana ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju, działa w MZS od 21.01.2002r.  Głównym celem działalności jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci i młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi.

Podopieczni „Ula” są aktywni zarówno w szkole, jak i środowisku lokalnym, uczestniczą w projektach edukacyjnych (w 2017r. w ogólnopolskiej akcji „Zanim Wyruszysz na Szlak – ABC Bezpiecznego Wędrowania”, „Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna” oraz autorskich projektach opracowanych przez panie: Teresę Fierkowicz i Grażynę Kasprzak „Wędruj z Nami Izerskimi Szlakami” i „InO, Turystyka w Przyszłości Zawód PRZEWODNIKA”) rozwijając swoje zainteresowania i uzdolnienia.  Wycieczki, rajdy, biwaki, MnO, konkursy wiedzy, zajęcia turystyczne i działania praktyczne poszerzają wiedzę o regionie, pomagają nabyć umiejętności przydatne w życiu codziennym i w przyszłości zostać przewodnikiem górskim, pieszym lub miejski.

Jednym z głównych punktów działań są zajęcia praktyczne polegające na prowadzeniu (pod opieką wychowawców) przez młodzież wycieczek, dbanie o bezpieczeństwo uczestników i przekazywanie ważnych informacji o zwiedzanych obiektach czy miejscach. Podczas wycieczki na Stóg Izerski, która się odbyła 18.11.2017r., czternastoosobowa grupa gimnazjalistów oprowadzała rówieśników z Rui, która odwiedziła nasze miasto w ramach projektu: „InO, Turystyka w Przyszłości Zawód PRZEWODNIKA”. Cały zespół wykonał zadanie bardzo dobrze, a nasi goście: podróżowali koleją gondolową, wędrowali na Stóg Izerski, zwiedzali „Czarci Młyn” oraz nasze piękne miasto obiecując, że wrócą ponownie, aby wyruszyć niebieskim szlakiem na Sępią Górę.

Kolejne zajęcia projektowe już 01/02.12.2017r. – zapraszamy do udziału w Mikołajkowych Marszach na Orientację  z bazą w Miejskim Zespole Szkół. Regulamin znajduje się na stronie: http://swieradowzdroj.pl/.

Serdecznie dziękuję Młodzieży za wzorową postawę, pani Elżbiecie Mitkiewicz za dodatkową opiekę oraz Grupie z Rui, pod opieką księdza Wiesława Złotka za udział w projekcie i nawiązanie współpracy pomiędzy Świetlicami Środowiskowymi.

 

Czytaj więcej...

Podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej „UL”, pod opieką pań: Arlety Wolanin i Teresy Fierkowicz, 10.11.2017r. pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku. Celem akcji było przekazanie smakołyków, koców, zabawek i innych przydatnych rzeczy zebranych przez Uczniów naszej szkoły oraz spacer z pieskami. Wolontariusze wędrowali po pobliskim lesie, głaskali swoich podopiecznych dzięki czemu mogły się wyhasać i pobyć w innej przestrzeni niż kojec.

Zakończeniem pobytu była rozmowa z panią Opiekunką o zasadach adopcji zwierząt, ich codziennym pobycie w Schronisku i tęsknocie za domem, w którym będą otoczone miłością i troską człowieka.

Kolejny wyjazd wolontariuszy już wkrótce, a my nadal zbieramy w szkole: karmę, makaron, kaszę, ryż, mleko dla zwierząt, koce, ręczniki, worki, zabawki. Więcej informacji o adopcji psów lub kotów na stronach: http://przylasek.eschronisko.pl/ i https://www.facebook.com/schroniskoprzylasek/.  

Czytaj więcej...

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci." Wisława Szymborska

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządów Szkolnych 30/31.10.2017r. wzięli udział w sprzątaniu zaniedbanych grobów na cmentarzu oraz obelisku przy "Goplanie". Zapalili znicze na zapomnianych mogiłach i chwilą zadumy uczcili pamięć Tych, których już nie ma wśród nas. Natomiast Podopieczni Świetlicy Środowiskowej "Ul" 02.11.2017r. wybrali się na spacer po starym i nowym cmentarzu, aby wysłuchać opowieści o Mieszkańcach, którzy mieli swój wkład w życie kulturalne, sportowe, edukacyjne, turystyczne, społeczne Świeradowa-Zdroju i Bad Flinsberg.

Czytaj więcej...

Wychowawcy Świetlicy Środowiskowej „UL”

 serdecznie zapraszają na dyskotekę

w dniu 08.11.2017r.w godz. 16.00-18.00

do MZS w Świeradowie-Zdroju.

W programie dobra muzyka, konkursy, zumba 

oraz inne niespodzianki.

 

Świetlica Środowiskowa "UL" 18.10.2017r. była organizatorem Dyskoteki Ziemniaczanej. Dobra muzyka, konkursy sportowe, ziemniaczane smakołyki przygotowane przez Rodziców i zumba prowadzona przez panią Karolinę Cierlik to niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. 

Kolejna zabawa już 08.10.2017r. do udziału w której seredcznie zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW naszej szkoły. 

Czytaj więcej...

30.09.2017r. Świetlica Środowiskowa „UL” była organizatorem XX Miejskiego Święta Latawca „Żabie Loty” (X Rodzinnego Konkursu Latawca 2017), w którym wzięło udział trzydzieści dziewięć aeroplanów (4 skrzynkowe i 35 płaskich).  

Jury w składzie: panie: Grażyna Kasprzak, Anna Żołnierek, Teresa Fierkowicz i pan Waldemar Mazukiewicz ponad godzinę oceniało loty konstrukcji przygotowanych i lotowanych przez całe Rodziny, które wykazały się niezwykłą pomysłowością i zdolnościami artystycznymi i znajomością techniki konstruowania latawców.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Gminę Świeradów-Zdrój, a liderami zostali: Krzysztof Pasierb, Amelia i Kacper Gruszeccy, Zofia Salawa, Emilia Gładzik (I-IV miejsca otrzymali puchary), Aurelia Wasilczenko, Sebastian Sokolak,. Lilianna i Filip Zglińscy, Tobiasz Rudnicki, Maria Mitkiewicz, Patryk Kozioł i Grupa Przedszkolna "Leśne Ludki". 

Organizatorzy serdecznie dziękują: Oliwerowi Piotrowiakowi, Kacprowi Baudurowi, Michałowi Jabłonowskiemu, Agacie Szaniawskiej za organizację nagłośnienia i pomoc, panu Sebastianowi, paniom Kasi i Asi za przeprowadzenie zawodów sportowych, rodzicom i dzieciom za wspólnie i aktywnie spędzony czas, a Gminie Świeradów za wspieranie działań na rzecz społeczności lokalnej i sfinansowanie nagród

.  

Czytaj więcej...

Organizatorzy XX Miejskiego Święta Latawca „Żabie Loty” (X Rodzinny Konkurs Latawca 2017) serdecznie zapraszają 30.09.2017r. do wspólnej zabawy i rodzinnego spędzania wolnego czasu. Latawce przynosimy do Miejskiego Zespołu Szkół od godz. 9.00, a już o 9.30 czekają na uczestników zabawy z Animatorami. Loty zaczynają się od 11.30, a zakończenie Imprezy i wręczenie pucharów i nagród nastąpi po podsumowaniu punktów i zakończeniu zabaw sportowych.

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.