Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

W dniach 4-6 czerwca uczniowie z klas szóstych, siódmej oraz gimnazjum pod opieką pań: Moniki Różalskiej, Ilony Tomczyk i  Anny Jezierskiej  udali się na wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Celem młodych turystów, oprócz zwiedzania i lepszego poznania historii,  był w pełni zasłużony odpoczynek po wyczerpującym roku szkolnym.

 I tak wyprawa zaczęła się wręcz symbolicznie w Muzeum Pergamońskim, gdzie po przekroczeniu  Bramy Isztar (575 r. p.n.e.) znaleźliśmy się w świecie kultury antycznej. Spacerując po kolejnych salach wystawowych nasze oczy stawały się coraz większe z zachwytu nad pięknem i wiekiem zgromadzonych w placówce eksponatów.

Krótkim oddechem po lekcji starożytności oraz kultury islamskiej był spacer po Wyspie Muzeów i zabawowe warsztaty z wznoszenia budowli gotyckich w cieniu majestatycznej katedry. Z pozostałych naszych przystanków berlińskich należy wymienić : Dzielnicę Mikołaja, Alexander Platz, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kurfürstendamm oraz Wittenberg Platz. 

Kolejny dzień spędziliśmy w Poczdamie, gdzie zwiedziliśmy dwa niesamowite miejsca: Zespół Parkowo-Pałacowy Sanssouci - letnią rezydencję ”ziemniaczanego” króla Prus Fryderyka II oraz zespół parkowo-pałacowy Cecilienhof- miejsce podpisania Układu Poczdamskiego. Poza tymi obiektami mogliśmy doświadczyć barokowo-klasycystycznego Poczdamu z jego dwiema  osobliwościami: Dzielnicą Holenderską i Kolonią Aleksandrowka z drewnianymi domkami niczym z baśni rosyjskich. 

Zwieńczeniem naszej wyprawy zaś był dzień trzeci-  wypoczynek w Tropical Island. Tu, wśród bujnej tropikalnej roślinności i zwierząt, oddawaliśmy się wodnemu szaleństwu w rozmaitych basenach, rwących potokach, lagunach oraz plażach Morza Południowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.