Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

W dniach 4-6 czerwca uczniowie z klas szóstych, siódmej oraz gimnazjum pod opieką pań: Moniki Różalskiej, Ilony Tomczyk i  Anny Jezierskiej  udali się na wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Celem młodych turystów, oprócz zwiedzania i lepszego poznania historii,  był w pełni zasłużony odpoczynek po wyczerpującym roku szkolnym.

 I tak wyprawa zaczęła się wręcz symbolicznie w Muzeum Pergamońskim, gdzie po przekroczeniu  Bramy Isztar (575 r. p.n.e.) znaleźliśmy się w świecie kultury antycznej. Spacerując po kolejnych salach wystawowych nasze oczy stawały się coraz większe z zachwytu nad pięknem i wiekiem zgromadzonych w placówce eksponatów.

Krótkim oddechem po lekcji starożytności oraz kultury islamskiej był spacer po Wyspie Muzeów i zabawowe warsztaty z wznoszenia budowli gotyckich w cieniu majestatycznej katedry. Z pozostałych naszych przystanków berlińskich należy wymienić : Dzielnicę Mikołaja, Alexander Platz, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kurfürstendamm oraz Wittenberg Platz. 

Kolejny dzień spędziliśmy w Poczdamie, gdzie zwiedziliśmy dwa niesamowite miejsca: Zespół Parkowo-Pałacowy Sanssouci - letnią rezydencję ”ziemniaczanego” króla Prus Fryderyka II oraz zespół parkowo-pałacowy Cecilienhof- miejsce podpisania Układu Poczdamskiego. Poza tymi obiektami mogliśmy doświadczyć barokowo-klasycystycznego Poczdamu z jego dwiema  osobliwościami: Dzielnicą Holenderską i Kolonią Aleksandrowka z drewnianymi domkami niczym z baśni rosyjskich. 

Zwieńczeniem naszej wyprawy zaś był dzień trzeci-  wypoczynek w Tropical Island. Tu, wśród bujnej tropikalnej roślinności i zwierząt, oddawaliśmy się wodnemu szaleństwu w rozmaitych basenach, rwących potokach, lagunach oraz plażach Morza Południowego.

 

Czytaj więcej...

17. 05. 2018 roku w Pisarzowicach odbyły się powiatowe mistrzostwa w lekkoatletyce. Nasza reprezentacja uzyskała wartościowe wyniki. 

Wiktoria Zagajewska II miejsce w biegu na dystansie 600m

Aleksander Hryńko III miejsce w biegu na dystansie 300m

Vanessa Matuszak III miejsce w skoku w dal

Jakub Klimek IV miejsce w rzucie oszczepem

Sztafeta szwedzka chłopców III miejsce

Sztafeta 4 x 100m chłopców IV miejsce

Sztafeta 4 x 100m dziewcząt IV miejsce

Awans i prawo reprezentowania naszego powiatu w zawodach strefowych uzyskali: Wiktoria Zagajewska, Aleksander Hryńko i  Vanessa Matuszak.

 

Opiekun Justyna Wądołowska i Sebastian Łoziński

 

Czytaj więcej...

Uczennica Gimnazjum Katarzyna Salawa została Laureatką XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”, który jest największym i najważniejszym przedsięwzięciem krajoznawczo-turystycznym w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce. Podczas Zlotu, który odbędzie się 25-27.05.2018r, w Przeworsku, zostaną ogłoszone wyniki, ale my już cieszymy się z sukcesu (w zeszłym roku zajęła III miejsce) Kasi i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

 Dziś rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Trwać będzie przez trzy kolejne dni. Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi wraz ze społecznością szkolną życzą gimnazjalistom klas trzecich powodzenia podczas zmagań egzaminacyjnych.

Czytaj więcej...

Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie należy dostarczyć skrócony odpis aktu urodzenia dziecka oraz wypełnią kartę zgłoszenia. Zapisu można dokonać codziennie w sekretariacie szkoły od godziny 8,00 do 15,00 w dniach od 1 do 16 marca 2018r.

Karty zgłoszenia należy pobrać w sekretariacie szkoły lub kliknąć poniżej:

 

Tegoroczne ferie zimowe przebiegają pod hasłem: "aktywni - zadowoleni". Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym planem zimowiska. Dzieci korzystają z wyżywienia (śniadania i obiady). W pierwszym tygodniu wszyscy zostali zaznajomieni z regulaminem zimowiska. W poniedziałek skierowaliśmy się po zdrowie i relaks do Jaskini Galos w Centrum Rehabilitacji "Goplana". We wtorek braliśmy udział w warsztatach ceramicznych a także zdobiliśmy pierniki. W środę zdobiliśmy bombki, grawerowaliśmy szklane naczynia.w leśnej hucie przyglądaliśmy się pracy mistrzów szklarstwa. Pod koniec tygodnia śniegu dopadało z czego cieszyliśmy się. Byliśmy na sankach, jabłuszkach. Dotarliśmy do ścieżki edukacyjno-przyrodniczej, niektórzy byli już zmęczeni. W piątek uczestniczyliśmy w przedstawieniu "Alicja w krainie czarów". Pierwszy tydzień ferii za nami, rozstaliśmy się słodkim poczęstunkiem. Na szczęście Wy jeszcze odpoczywacie, życzymy więc samych miłych wrażeń i dobrej pogody.

Wychowawcy: Barbara Polańska i Urszula Lipnicka

Czytaj więcej...

Blisko stu sponsorów i ponad dwieście nagród. Przychód 9.150,00 zł. Do tego nowa lokalizacja i odświeżona formuła. Tak krótko można podsumować XVIII Charytatywny Bal Rady Rodziców MZS w Świeradowie-Zdroju. Hotel Biały Kamień ugościł 64 uczestników imprezy, a świetną oprawę muzyczną zapewnił Dj Michał.
Ubiegłorocznego wyniku finansowego z licytacji oraz losowania „kotylionów” przekazanych przez sponsorów, nie udało się pobić. Różnica niewielka. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na tegorocznym Balu zabrakło zwolenników tradycyjnej formuły. A szkoda. Rekordu nie było, ale sukces jest. Jak co roku! Bo cel tej imprezy od lat się nie zmienił. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby NASZYCH Dzieciaków.
Dlatego w imieniu organizatorów pragnę bardzo podziękować przybyłym Gościom i Sponsorom za zaufanie i serce jakie okazali. Chapeau bas.

Zgodnie z tradycją najwyższą sumę z licytacji udało się uzyskać dzięki Marcie Korzeniowekiej (Domowe Wypieki) Jej tort wylicytował Burmistrz Roland Marciniak za 1.000,00 zł. Wysoko bo aż za 500,00 zł została wylicytowana ręcznie robiona przez Gabrielą Brutkowską laleczka Zosia „Ruda” oraz weekend dla dwóch osób ze śniadaniem w Hotelu Biały Kamień. Trening na strzelnicy sportowej ufundowany przez Mateusza Królaka – oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim oraz profesjonalna sesja fotograficzna u Anny Dyrdy (www.annadyrda.pl) zostały sprzedane za 400 zł. Podobnie ręcznie wykonane lampy i świecznik od Anny Świerszczak i Jacka Despota. Płyta Ani Rusowicz z autografami Gwiazd występujących na płycie „RetroNarodzenie” za 350 zł. Unikatowa, ręcznie wykonana misa na owoce od Moniki Polok (ceraMonic) za 300 zł. Wiersze dla dzieci „Gupik ma szczęście” z autografem autora Tomasza Nowaczyka -stand-uppera i członka kabaretu Czesuaf za 150 zł.

Ale lista pozostałych Sponsorów jest znacznie dłuższa. Podziękowania należą się dyrektorom i właścicielom: Interferie S.A., PGU Uzdrowisko Świeradów, St. Lukas, Klinika Młodości Medical & Spa, Dom Uzdrowiskowy Ewa, Cottonina, Malinowy Dwór, Piwniczka u Wioli, Sekrety Piwowara, Schronisko Chatka Górzystów, Info-Tom, Hotel Buczyński Medical &Spa, Termy Cieplickie, Hotel Era, BP Leopold, Hotel Krasicki, Exclusive Cafe Monika, Tom-Sport, Centrum Relaksacyjne Sante, Cofeina, Izerskie Centrum Soli, Termy Cieplickie, Salon fryzjerski „Styl” Joanna Skoczylas, Bar „u Bożeny”, Ośrodek Wypoczynkowy „Beatka”, Kompleksowe Usługi Kosmetyczne „Honoria” Honorata Pasierb, Naturalnie Dobrze – Nikoleta Dzierżęga, Salon Kosmetyczny – Anna Grzelec, Usługi krawieckie – Marta Soszka, Roboty Ziemne i Budowlane- Paweł Pasierb, Restauracja „Cynamonowy Słoń”, „Kuźnia smaków” oraz „Izerska Chata”. Biurom rachunkowym – Beata Trojanowska oraz Izabela Stachurska, Szkoła Języków Obcych „Podróżniczek”. Grupie rowerowej „Leśne cymbały” oraz KMZ Team, Bike Maraton oraz Runners World Super Bieg, Sklep Kleks, Pensjonat Harbulówka, Huta Julia w Piechowicach, Run & Ski Ewa i Bartosz Hofman, Atelier Urody, Fundacja Pomba oraz Stowarzyszenie Bieg Piastów, Przychodni OSTEOCYT Rehabilitacja, producentom koreańskich kosmetyków WOW Consome i ADM Comsome. Wiesławowi Buczyńskiemu, który wsparł tegoroczną zbiórkę kwotą 1.000,00.
Burmistrzowi Rolandowi Marciniakowi, Nadleśnictwu Świeradów, Wiesławowi Biernatowi, Jackowi MEZO Mejerowi, Paulinie Maciuszek-Zajda, Dorocie Marek, Kindze Miakienko (za bochenki chleba które upiekła), Wiolecie Urbańczyk, Tomaszowi Gajewskiemu oraz dzieciom z zespołu tanecznego „Mała Alternatywa” z Giebułtowa, Magdalenie Harbul, Karolinie Świetlickiej, Agnieszce i Siergiejowi Wasilczenko, Aleksandrze Plitt, Norbetowi Kuredzie – Komendantowi Powiatowej Policji w Lubaniu, uczniom 7 klasy oraz Jackowi Simińskiemu za ręcznie wykonane mydełka na zajęciach z chemii, Arlecie Wolanin, Agnieszce Salawa, Jackowi Ostrowskiemu, Jadwidze Muszka, Jolancie Sergiejczuk, Dominikowi Dembińskiemu i uczniom za piękne kotyliony. Oraz wszystkim tym którzy, przekazali fanty na loterię i chcą pozostać anonimowi.

Pracownikom i kadrze managerskiej Hotelu Biały Kamień. Za organizację, smak i obsługę. Na koniec komitetowi organizacyjnemu Rady Rodziców za dwa miesiące intensywnej pracy.

Katarzyna Harbul-Bała

Czytaj więcej...

27 grudnia 2018 r. ekipa siatkarzy trenujących regularnie w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju w składzie: W. Stasik – kapitan, Z. Białkowska, J. Wądołowska, P. Tomczyk, T. Marczak, R. Kapszewicz, ks. R. Kocioła, uczestniczyła w turnieju piłki siatkowej w czeskiej miejscowości Rumburk. Za siatkarzy trzymały kciuki i kibicowały: A. Wolanin i I. Korzeniowska-Wojsa. 

Mecze szkół partnerskich odbywają się od wielu lat, naprzemiennie w Czechach, Niemczech i w Polsce. W tym roku, z powodu remontu sali gimnastycznej, gościliśmy kolejny raz u naszych południowych sąsiadów. W turnieju poza szkołami partnerskimi uczestniczyły jeszcze dwie drużyny ze szkół lokalnych. Złoty puchar pozostał u gospodarzy, a my wróciliśmy do domu ze srebrem.

Rozgrywkom towarzyszy zawsze wyjątkowa atmosfera. Przez te wiele lat zżyliśmy się ze sobą, więc po każdym meczu jest okazja do wspólnych rozmów. Wspominamy nasze spotkania, rozmawiamy o sytuacji, jaka panuje w szkołach naszych sąsiadów. W tym roku wracamy z dobrą wiadomością, nasza szkoła partnerska z Niemiec znowu funkcjonuje i prowadzi nabór uczniów do nowych klas. Kolejny turniej będzie odbywał się w miejscowości Seifhennersdorf. Trzymajmy kciuki za naszych siatkarzy.

A.Wolanin

 

Czytaj więcej...

Dnia 09.01.2018r. o godz. 10.00, na parterze MZS, odbędzie się

XX Otwarty Przegląd Amatorskich Kapel Kolędniczych.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Szkolonego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” podczas wywiadówki,, która odbyła się 12.12.2017r., zorganizowali zbiórkę nakrętek plastikowych dla Szymona z Ubocza, baterii na cele charytatywne oraz Kiermasz Świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie w chorobie pana Macieja Abramowicza ratownika GOPR.

Gimnazjum w Świeradowie-Zdroju nosi wyjątkowe imię Ratowników Górskich, a pan Maciej, emerytowany Naczelnika GOPR, był zawsze obecny w życiu naszej placówki. Uczestniczył w nadaniu Imienia Gimnazjum, organizował wyjazdy Pocztu Sztandarowego do Częstochowy, spotykaliśmy się 10. sierpnia na Śnieżce i Cmentarzyku Ludzi Gór w Kotle Łomniczki oraz podczas Świąt Karkonoskiej Grupy GOPR.

Dzisiaj MY Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju ZBIERAMY,  POMAGAMY i WSPIERAMY.

 

Opiekun Koła serdecznie dziękuje Antoninie Marchel za przygotowanie kramiku i Wolontariuszom za poświęcony czas. Uzyskany dochód z dobrowolnych wpłat i sprzedaży kartek, zakładek wyniósł 150,00 zł i zostanie 13.12.2017r. wpłacony na konto Fundacji GOPR. 

Czytaj więcej...

21 listopada 2017 r. odbyła się ogólnoszkolna dyskoteka dla uczniów klas 4- 7 oraz oddziałów gimnazjalnych. Zabawę prowadził DJ Michał, który dysponował profesjonalnym oświetleniem i sprzętem dyskotekowym. Uczniowie bawili się w rytmach różnej muzyki, a w przerwie ustawiali się w kolejce po smakołyki, które serwowały mamy z Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy na tą okoliczność przygotowali ciasta i inne słodkości. Zarobione pieniądze wzbogacą budżet Rady Rodziców. A tu już trochę wspomnień ...

Czytaj więcej...

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,  z jakim tej pomocy się udziela.”                                                                                                                          Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 17.12.1985r.  i corocznie jest obchodzony 5 grudnia. Celem nadrzędnym jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej oraz zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, którego członkami są uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy zaangażowali się w zbiórkę kasztanów i żołędzi dla Koła Łowieckiego „Głuszec”, zbiórkę karmy i wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku, zbiórkę nakrętek plastikowych dla Szymona Dworaka z Ubocza, baterii dla Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób Zespołem Downa bardziej Kochani, i obecnie prowadzoną akcję pt.  „I Ty Możesz Zostać Mikołajem”.

Drodzy Wolontariusze z okazji Waszego Święta życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.

Szczególnie dziękuję Justynie Lonycz, która pomysłami i wielkością SERCA zaraża innych i mobilizuje do działania, Uczniom i Wychowawcy klasy IIIc, którzy zostali Mistrzami zbiórki kasztanów i żołędzi oraz wspierania Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niewidomych „POMÓŻ i TY”, Wolontariuszom, którzy działają w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Izerka”, Zuzannie i Arlecie Wolanin, Zuzannie Białkowskiej, Nikoli Malec za wspieranie akcji charytatywnych.

                                                                                                                              Teresa Fierkowicz i Katarzyna Luto-Przybylska

Audycje umuzykalniające to cykl comiesięcznych spotkań prowadzonych z Edukatorami z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Listopadowe zajęcia poświęcone były muzyce patriotycznej, która odegrała istotna rolę w walce o wolność. Uczniowie słuchali utworów, recytowali wiersz Władysław Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka" oraz śpiewali wspólnie z prowadzącą pieśni patriotyczne.

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. „Rok w lesie”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo „Świeradów”, Jury oceniło ponad 340 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VII i Młodzież.

Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, wybrane zostały 42. prace, a wśród laureatów znaleźli się Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół.

I miejsce w kategorii najmłodszych zajęła Zuzanna Wolanin. Jury wyróżniło obrazy: Leny Michalec, Gabrieli Jachimowskiej, Justyny Rozum, a dzieła Kamila Pudło, Joanny Jachimowskiej i Katarzyny Salawy zostaną opublikowane w kalendarzu Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Sudety Zachodnie" na 2018 rok. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań.

Galeria prac znajduje się na stronie http://www.swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/.

Mały Samorząd zaprasza uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej  20.11.2017r.na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się na parterze MZS w godz. 16.00-18.00.  

W programie: konkurs na przebranie, wróżby andrzejkowe, aktywnie spędzony czas i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów.

W dniach 16-18 października 2017 r. na strzelnicy WKS-u Śląsk we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych. Wystartowało 27 szkół z całego Dolnego Śląska.

W rywalizacji indywidualnej czwarte miejsce na 143 zawodniczki zajęła Agata Szaniawska.  zdobywając 92 punkty na 100 możliwych.

Reprezentacja  w składzie: Klaudia Bocheńska, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec Aleksandra Marcinkowskia, Julia Pałys, Marcin Krawczuk,Krzysztof Andziulewicz, Bruno Ryżak,Maks Kobusiński, Dominik Adam zajęła XIII miejsce.

 

W dniu 24 października 2017 r. odbyło się oficjalne zakończenie zawodów na strzelnicy we Wrocławiu gdzie Agata Szaniawska została nagrodzona.

 

W dniu 2 października odbyły w Olszynie mistrzostwa powiatu lubańskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udziały trzy reprezentacje z naszej szkoły. Każda drużyna składała się z 10 zawodników. Dziewczęta zajęły III miejsce i V, chłopcy IV.

Skład drużyny dziewcząt:Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec,Klaudia Bocheńska, Hanna Rutkowska, Aleksandra Sobierańska, Weronika Niewiadomska, Justyna Rozum, Martyna Wojtysiak  /opiekun – p. J. Szaniawska/

Skład drużyny chłopców:Jacek Szaniawski, Filip Sochański, Bruno Skrzyński, Tomasz Sadocha,Mikołaj Adamski, Maksymilian Kobusiński, Krzysztof Andziulewicz ,Kacper Sawicz, Szymon Andruszkiewicz,Emil Kamiński  /opiekun – p. S. Łoziński/

Skład drużyny dziewcząt starszych:Angelika Filipczak, Martyna Cielecka, Dagmara Osiej, Julia Wasilewska,Marta Syrewicz, Vanessa Matuszak, Wiktoria Zagajewska, Maja Piotrowiak, Zofia Rymaszewska, Joanna Michalak /opiekun – p. J. Wądołowska/

 

Dziewczęta w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowały się do Finału Dolnośląskich Igrzysk Sztafetowych w Biegach  Przełajowych, które odbyły się  19 października  i zajęły 21 miejsce w województwie.

Skład drużyny: Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec, Klaudia Bocheńska, Hanna Rutkowska, Wiktoria Paluch, Justyna Rozum, Martyna Wojtysiak, Julia Napierała /opiekun- p. Joanna Szaniawska/.

 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.