Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Osobiście jestem zawsze gotowy się uczyć, choć nie zawsze lubię być nauczanym. (Sir Winston Churchill)

Miejski Zespół Szkół

Świeradów-Zdrój

Blisko stu sponsorów i ponad dwieście nagród. Przychód 9.150,00 zł. Do tego nowa lokalizacja i odświeżona formuła. Tak krótko można podsumować XVIII Charytatywny Bal Rady Rodziców MZS w Świeradowie-Zdroju. Hotel Biały Kamień ugościł 64 uczestników imprezy, a świetną oprawę muzyczną zapewnił Dj Michał.
Ubiegłorocznego wyniku finansowego z licytacji oraz losowania „kotylionów” przekazanych przez sponsorów, nie udało się pobić. Różnica niewielka. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na tegorocznym Balu zabrakło zwolenników tradycyjnej formuły. A szkoda. Rekordu nie było, ale sukces jest. Jak co roku! Bo cel tej imprezy od lat się nie zmienił. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby NASZYCH Dzieciaków.
Dlatego w imieniu organizatorów pragnę bardzo podziękować przybyłym Gościom i Sponsorom za zaufanie i serce jakie okazali. Chapeau bas.

Zgodnie z tradycją najwyższą sumę z licytacji udało się uzyskać dzięki Marcie Korzeniowekiej (Domowe Wypieki) Jej tort wylicytował Burmistrz Roland Marciniak za 1.000,00 zł. Wysoko bo aż za 500,00 zł została wylicytowana ręcznie robiona przez Gabrielą Brutkowską laleczka Zosia „Ruda” oraz weekend dla dwóch osób ze śniadaniem w Hotelu Biały Kamień. Trening na strzelnicy sportowej ufundowany przez Mateusza Królaka – oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim oraz profesjonalna sesja fotograficzna u Anny Dyrdy (www.annadyrda.pl) zostały sprzedane za 400 zł. Podobnie ręcznie wykonane lampy i świecznik od Anny Świerszczak i Jacka Despota. Płyta Ani Rusowicz z autografami Gwiazd występujących na płycie „RetroNarodzenie” za 350 zł. Unikatowa, ręcznie wykonana misa na owoce od Moniki Polok (ceraMonic) za 300 zł. Wiersze dla dzieci „Gupik ma szczęście” z autografem autora Tomasza Nowaczyka -stand-uppera i członka kabaretu Czesuaf za 150 zł.

Ale lista pozostałych Sponsorów jest znacznie dłuższa. Podziękowania należą się dyrektorom i właścicielom: Interferie S.A., PGU Uzdrowisko Świeradów, St. Lukas, Klinika Młodości Medical & Spa, Dom Uzdrowiskowy Ewa, Cottonina, Malinowy Dwór, Piwniczka u Wioli, Sekrety Piwowara, Schronisko Chatka Górzystów, Info-Tom, Hotel Buczyński Medical &Spa, Termy Cieplickie, Hotel Era, BP Leopold, Hotel Krasicki, Exclusive Cafe Monika, Tom-Sport, Centrum Relaksacyjne Sante, Cofeina, Izerskie Centrum Soli, Termy Cieplickie, Salon fryzjerski „Styl” Joanna Skoczylas, Bar „u Bożeny”, Ośrodek Wypoczynkowy „Beatka”, Kompleksowe Usługi Kosmetyczne „Honoria” Honorata Pasierb, Naturalnie Dobrze – Nikoleta Dzierżęga, Salon Kosmetyczny – Anna Grzelec, Usługi krawieckie – Marta Soszka, Roboty Ziemne i Budowlane- Paweł Pasierb, Restauracja „Cynamonowy Słoń”, „Kuźnia smaków” oraz „Izerska Chata”. Biurom rachunkowym – Beata Trojanowska oraz Izabela Stachurska, Szkoła Języków Obcych „Podróżniczek”. Grupie rowerowej „Leśne cymbały” oraz KMZ Team, Bike Maraton oraz Runners World Super Bieg, Sklep Kleks, Pensjonat Harbulówka, Huta Julia w Piechowicach, Run & Ski Ewa i Bartosz Hofman, Atelier Urody, Fundacja Pomba oraz Stowarzyszenie Bieg Piastów, Przychodni OSTEOCYT Rehabilitacja, producentom koreańskich kosmetyków WOW Consome i ADM Comsome. Wiesławowi Buczyńskiemu, który wsparł tegoroczną zbiórkę kwotą 1.000,00.
Burmistrzowi Rolandowi Marciniakowi, Nadleśnictwu Świeradów, Wiesławowi Biernatowi, Jackowi MEZO Mejerowi, Paulinie Maciuszek-Zajda, Dorocie Marek, Kindze Miakienko (za bochenki chleba które upiekła), Wiolecie Urbańczyk, Tomaszowi Gajewskiemu oraz dzieciom z zespołu tanecznego „Mała Alternatywa” z Giebułtowa, Magdalenie Harbul, Karolinie Świetlickiej, Agnieszce i Siergiejowi Wasilczenko, Aleksandrze Plitt, Norbetowi Kuredzie – Komendantowi Powiatowej Policji w Lubaniu, uczniom 7 klasy oraz Jackowi Simińskiemu za ręcznie wykonane mydełka na zajęciach z chemii, Arlecie Wolanin, Agnieszce Salawa, Jackowi Ostrowskiemu, Jadwidze Muszka, Jolancie Sergiejczuk, Dominikowi Dembińskiemu i uczniom za piękne kotyliony. Oraz wszystkim tym którzy, przekazali fanty na loterię i chcą pozostać anonimowi.

Pracownikom i kadrze managerskiej Hotelu Biały Kamień. Za organizację, smak i obsługę. Na koniec komitetowi organizacyjnemu Rady Rodziców za dwa miesiące intensywnej pracy.

Katarzyna Harbul-Bała

Czytaj więcej...

27 grudnia 2018 r. ekipa siatkarzy trenujących regularnie w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju w składzie: W. Stasik – kapitan, Z. Białkowska, J. Wądołowska, P. Tomczyk, T. Marczak, R. Kapszewicz, ks. R. Kocioła, uczestniczyła w turnieju piłki siatkowej w czeskiej miejscowości Rumburk. Za siatkarzy trzymały kciuki i kibicowały: A. Wolanin i I. Korzeniowska-Wojsa. 

Mecze szkół partnerskich odbywają się od wielu lat, naprzemiennie w Czechach, Niemczech i w Polsce. W tym roku, z powodu remontu sali gimnastycznej, gościliśmy kolejny raz u naszych południowych sąsiadów. W turnieju poza szkołami partnerskimi uczestniczyły jeszcze dwie drużyny ze szkół lokalnych. Złoty puchar pozostał u gospodarzy, a my wróciliśmy do domu ze srebrem.

Rozgrywkom towarzyszy zawsze wyjątkowa atmosfera. Przez te wiele lat zżyliśmy się ze sobą, więc po każdym meczu jest okazja do wspólnych rozmów. Wspominamy nasze spotkania, rozmawiamy o sytuacji, jaka panuje w szkołach naszych sąsiadów. W tym roku wracamy z dobrą wiadomością, nasza szkoła partnerska z Niemiec znowu funkcjonuje i prowadzi nabór uczniów do nowych klas. Kolejny turniej będzie odbywał się w miejscowości Seifhennersdorf. Trzymajmy kciuki za naszych siatkarzy.

A.Wolanin

 

Czytaj więcej...

Dnia 09.01.2018r. o godz. 10.00, na parterze MZS, odbędzie się

XX Otwarty Przegląd Amatorskich Kapel Kolędniczych.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele Szkolonego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” podczas wywiadówki,, która odbyła się 12.12.2017r., zorganizowali zbiórkę nakrętek plastikowych dla Szymona z Ubocza, baterii na cele charytatywne oraz Kiermasz Świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie w chorobie pana Macieja Abramowicza ratownika GOPR.

Gimnazjum w Świeradowie-Zdroju nosi wyjątkowe imię Ratowników Górskich, a pan Maciej, emerytowany Naczelnika GOPR, był zawsze obecny w życiu naszej placówki. Uczestniczył w nadaniu Imienia Gimnazjum, organizował wyjazdy Pocztu Sztandarowego do Częstochowy, spotykaliśmy się 10. sierpnia na Śnieżce i Cmentarzyku Ludzi Gór w Kotle Łomniczki oraz podczas Świąt Karkonoskiej Grupy GOPR.

Dzisiaj MY Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju ZBIERAMY,  POMAGAMY i WSPIERAMY.

 

Opiekun Koła serdecznie dziękuje Antoninie Marchel za przygotowanie kramiku i Wolontariuszom za poświęcony czas. Uzyskany dochód z dobrowolnych wpłat i sprzedaży kartek, zakładek wyniósł 150,00 zł i zostanie 13.12.2017r. wpłacony na konto Fundacji GOPR. 

Czytaj więcej...

21 listopada 2017 r. odbyła się ogólnoszkolna dyskoteka dla uczniów klas 4- 7 oraz oddziałów gimnazjalnych. Zabawę prowadził DJ Michał, który dysponował profesjonalnym oświetleniem i sprzętem dyskotekowym. Uczniowie bawili się w rytmach różnej muzyki, a w przerwie ustawiali się w kolejce po smakołyki, które serwowały mamy z Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy na tą okoliczność przygotowali ciasta i inne słodkości. Zarobione pieniądze wzbogacą budżet Rady Rodziców. A tu już trochę wspomnień ...

Czytaj więcej...

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,  z jakim tej pomocy się udziela.”                                                                                                                          Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 17.12.1985r.  i corocznie jest obchodzony 5 grudnia. Celem nadrzędnym jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej oraz zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, którego członkami są uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy zaangażowali się w zbiórkę kasztanów i żołędzi dla Koła Łowieckiego „Głuszec”, zbiórkę karmy i wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku, zbiórkę nakrętek plastikowych dla Szymona Dworaka z Ubocza, baterii dla Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób Zespołem Downa bardziej Kochani, i obecnie prowadzoną akcję pt.  „I Ty Możesz Zostać Mikołajem”.

Drodzy Wolontariusze z okazji Waszego Święta życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.

Szczególnie dziękuję Justynie Lonycz, która pomysłami i wielkością SERCA zaraża innych i mobilizuje do działania, Uczniom i Wychowawcy klasy IIIc, którzy zostali Mistrzami zbiórki kasztanów i żołędzi oraz wspierania Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niewidomych „POMÓŻ i TY”, Wolontariuszom, którzy działają w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Izerka”, Zuzannie i Arlecie Wolanin, Zuzannie Białkowskiej, Nikoli Malec za wspieranie akcji charytatywnych.

                                                                                                                              Teresa Fierkowicz i Katarzyna Luto-Przybylska

Audycje umuzykalniające to cykl comiesięcznych spotkań prowadzonych z Edukatorami z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Listopadowe zajęcia poświęcone były muzyce patriotycznej, która odegrała istotna rolę w walce o wolność. Uczniowie słuchali utworów, recytowali wiersz Władysław Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka" oraz śpiewali wspólnie z prowadzącą pieśni patriotyczne.

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. „Rok w lesie”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo „Świeradów”, Jury oceniło ponad 340 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VII i Młodzież.

Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, wybrane zostały 42. prace, a wśród laureatów znaleźli się Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół.

I miejsce w kategorii najmłodszych zajęła Zuzanna Wolanin. Jury wyróżniło obrazy: Leny Michalec, Gabrieli Jachimowskiej, Justyny Rozum, a dzieła Kamila Pudło, Joanny Jachimowskiej i Katarzyny Salawy zostaną opublikowane w kalendarzu Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Sudety Zachodnie" na 2018 rok. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań.

Galeria prac znajduje się na stronie http://www.swieradow.wroclaw.lasy.gov.pl/.

Mały Samorząd zaprasza uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej  20.11.2017r.na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się na parterze MZS w godz. 16.00-18.00.  

W programie: konkurs na przebranie, wróżby andrzejkowe, aktywnie spędzony czas i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów.

W dniach 16-18 października 2017 r. na strzelnicy WKS-u Śląsk we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych. Wystartowało 27 szkół z całego Dolnego Śląska.

W rywalizacji indywidualnej czwarte miejsce na 143 zawodniczki zajęła Agata Szaniawska.  zdobywając 92 punkty na 100 możliwych.

Reprezentacja  w składzie: Klaudia Bocheńska, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec Aleksandra Marcinkowskia, Julia Pałys, Marcin Krawczuk,Krzysztof Andziulewicz, Bruno Ryżak,Maks Kobusiński, Dominik Adam zajęła XIII miejsce.

 

W dniu 24 października 2017 r. odbyło się oficjalne zakończenie zawodów na strzelnicy we Wrocławiu gdzie Agata Szaniawska została nagrodzona.

 

W dniu 2 października odbyły w Olszynie mistrzostwa powiatu lubańskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udziały trzy reprezentacje z naszej szkoły. Każda drużyna składała się z 10 zawodników. Dziewczęta zajęły III miejsce i V, chłopcy IV.

Skład drużyny dziewcząt:Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec,Klaudia Bocheńska, Hanna Rutkowska, Aleksandra Sobierańska, Weronika Niewiadomska, Justyna Rozum, Martyna Wojtysiak  /opiekun – p. J. Szaniawska/

Skład drużyny chłopców:Jacek Szaniawski, Filip Sochański, Bruno Skrzyński, Tomasz Sadocha,Mikołaj Adamski, Maksymilian Kobusiński, Krzysztof Andziulewicz ,Kacper Sawicz, Szymon Andruszkiewicz,Emil Kamiński  /opiekun – p. S. Łoziński/

Skład drużyny dziewcząt starszych:Angelika Filipczak, Martyna Cielecka, Dagmara Osiej, Julia Wasilewska,Marta Syrewicz, Vanessa Matuszak, Wiktoria Zagajewska, Maja Piotrowiak, Zofia Rymaszewska, Joanna Michalak /opiekun – p. J. Wądołowska/

 

Dziewczęta w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowały się do Finału Dolnośląskich Igrzysk Sztafetowych w Biegach  Przełajowych, które odbyły się  19 października  i zajęły 21 miejsce w województwie.

Skład drużyny: Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec, Klaudia Bocheńska, Hanna Rutkowska, Wiktoria Paluch, Justyna Rozum, Martyna Wojtysiak, Julia Napierała /opiekun- p. Joanna Szaniawska/.

 

Utalentowana Młodzież oczarowała muzyką publiczność podczas Koncertu na sali gimnastycznej w dniu 24.10.2017r.. Uczestnicy z uwagą wsłuchiwali się w utwory grane przez Orkiestrę Smyczkową Jugend Streicher Forum z Hamburga, która przebywa na warsztatach muzycznych w Szklarskiej Porębie - "Norweska Dolina"  
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Harbul-Bała za organizację przyjazdu Zespołu do Świeradowa-Zdroju, panu Ryszardowi Dembińskiemu i Młodzieży gimnazjalnej za przygotowanie sali, a naszym Gościom za cudowną lekcję muzyki.

 

 

Czytaj więcej...

7 listopada 2017 r. mija 150. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za badania zjawiska promieniotwórczości (1903, z mężem Piotrem Curie i Henrim Becquerelem) oraz w dziedzinie chemii za odkrycie polonu i radu oraz wydzielenie metalicznego radu i zbadanie jego właściwości (1911, samodzielnie).

Z okazji obchodów Jubileuszowych przypominamy tekst hymnu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świeradowie-Zdroju. 

 

„Polonez Świeradowski”

 

Kto Świeradów dobrze zna, ten wie,

że tu wieniec gór dokoła

w każdym oknie nam przygląda się…

Powiedzcie, gdzie jest druga taka szkoła!?

 

Gdzie spokojnie płynie dzień za dniem,

w mieście, które z tego słynie,

że tu radem ludzi leczy się…

Niech patronki naszej sława nie zaginie!!!

 

Zna Skłodowską Marię cały świat.

Wszak trafiła na cokoły.

Bo to ona ludziom dała rad,

więc jest patronką naszej szkoły.

 

A gdy w maju kwitnie każdy krzew

miasto w swoje dni się bawi,

każdy czuje, tak jak pisał wieszcz,

że tutaj cząstkę duszy swej zostawił.

 

I choć kiedyś los rozrzuci nas

gdzieś po świata krętych drogach

kto do naszej szkoły trafił raz

zawsze będzie wracał tu, do Świeradowa.

Lekcje z Natury "ABC Bezpiecznego Wędrowania" to hasło przewodnie jednodniowej wycieczki zorganizowanej 17.10.2017r. przez opiekunów klas: I a i b, IIa, III a,b i c, IVb i IIb gimnazjum. Po porannej odprawie, przeprowadzonej przez ratownika GOPR pana Tomasza Mitkiewicza i przodownika turystyki górskiej pana Pawła Idzika, 130. osobowa grupa wyjechała autokarami na Zakręt Śmierci skąd szlakiem żółtym młodzi turyści wędrowali na Wysoki Kamień, a po regeneracyjnym odpoczynku szlakiem koloru czerwonego wszyscy zeszli do Szklarskiej Poręby.

Zróżnicowana wiekowo grupa spisała się dzielnie pokonując nie tylko kilometry, ale własne słabości,.  

Czytaj więcej...

"Dzień Nauczyciela to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27.04.1972r., a od 1982 obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania KEN, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14.10.1773r." 
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas Va i Vb, pod opieką pań: Arlety Wolanin i Katarzyny Luto-Przybylskiej (dekoracje przygotowała pani Grażyna Kasprzak) na uroczystych apelach przedstawili przepiękną inscenizację z piosenkami i tańcem. 
Nauczyciele i Pracownicy Administracji i Obsługi Miejskiego Zespołu Szkół serdecznie dziękują za życzenia, miłe słowa od Przyjaciół naszej szkoły, Uczniów i Rodziców.

Czytaj więcej...

06.10.2017r., w Dniu Uśmiechu, uczniowie klasy Ia przypinali znaczki z uśmiechniętą buzią nauczycielom, rodzicom, pracownikom i uczniom naszej szkoły. Klasy edukacji wczesnopszkolnej uczestniczyły w uroczystym apelu przygotowanym przez panie: Izabelę Salawę i Beatę Bielak. Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali odznaki z napisem DZIEŃ UŚMIECHU, zakupione przez panią Kamilę Felińską, dowiedzieli się, jak zostać WOLONTARIUSZEM i wywoływać swoją działalnością charytatywną uśmiech na twarzach innych. 
Może i Ty chcesz zostać członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu? Jeżeli tak zapraszam do sali nr 12 celem uzyskania szczegółowych informacji!!!!

Czytaj więcej...

Świetlica Środowiskowa "UL", która uczestniczy w Programie "Zachowaj Trzeźwy Umysł", otrzymała od Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zestaw materiałów, wśród których są ulotki profilaktyczno-edukacyjne przeznaczone zarówno dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane zachęcamy do pobrania materiałów, które znajdują się na łączniku przy sekretariacie.

 

Szanowni Rodzice, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa Dzieci, dzisiejsza wycieczka zostaje przełożona na inny termin. 

Copyright © 2018 Miejski Zespół Szkół w Świeradowie-Zdroju Rights Reserved.